Krutá správa pre legendárneho svetového rekordéra: Budem bojovať a vyhrám

Björn Einar Romören ešte v roku 2009
Björn Einar Romören ešte v roku 2009

OSLO - Bývalý svetový rekordér v letoch na lyžiach Björn Einar Romören má rakovinu. Tridsaťosemročný Romören, ktorý v súčasnosti pracuje ako marketingový manažér nórskej skokanskej reprezentácie, o tom informoval s tým, že už sa nejakú dobu lieči na klinike v Osle.

"Nemám problém o tom hovoriť, ale často sa cítim slabý. Preto nechcem, aby to dopadlo tak, že o tom budem hovoriť stále dookola," uviedol Romören. "Na jar mi lekári povedali krutú správu, že mám v chrbte nádor. Je to pre mňa aj rodinu zložitá situácia, ale budem bojovať a vyhrám," dodal.

Romören v priebehu kariéry, ktorú ukončil pred piatimi rokmi, vyhral osem pretekov Svetového pohára. Na veľkých akciách pridal osem medailí, všetky v súťažiach družstiev. Nórskej reprezentácii v rokoch 2004 a 2006 pomohol k zlatu z majstrovstiev sveta a v roku 2006 prispel k olympijskému striebru.

Svetový rekord Romören vylepšil v roku 2005 v Planici, kde doletel na značku 239 metrov. Maximum držal nórsky skokan šesť rokov, potom ho prekonal krajan Johan Remen Evensen (246,5 m). Aktuálny rekord patrí od predvlani Stefanovi Kraftovi z Rakúska vďaka výkonu 253,5 metra.


Tagy: Björn Einar Romören

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP; Video: Youtube

DISKUSIA