Český hokej patrí k svetovej špičke: Nová zmluva v NHL a súčasť dlhodobých plánov šampióna

Jakub Vrána
Jakub Vrána

WASHINGTON - Hokejový útočník Jakub Vrána podpísal novú dvojročnú zmluvu s Washingtonom, v ktorého drese sa minulý rok radoval zo zisku Stanleho pohára. 23-ročný český reprezentant, ktorý sa na konci uplynulej sezóny predstavil na majstrovstvách sveta na Slovensku, si ročne zarobí 3,35 milióna dolárov.

"Jakub je veľmi dobrý hráč a súčasť našich plánov. Sme spokojní s tým, ako sa v posledných dvoch sezónach zlepšoval. Tešíme sa, že bude v našej organizácii aj najďalej rozvíjať svoj potenciál," uviedol GM Brian MacLellan na klubovom webe. 

Capitals draftovali Vránu v roku 2014 v prvom kole ako celkovú trinástku, v NHL doposiaľ odohral 176 zápasov s bilanciou 40 gólov a 40 asistencií. Ďalších osem bodov pridal v 30 dueloch play-off. Svoje maximum dosiahol odchovanec Letňan v minulej sezóne, nechýbal ani v jednom zápase základnej časti, strelil 24 gólov a na ďalších 23 prihral. V play-off sa však nepresadil. 

 

 

Novú zmluvu, ktorej súčasťou je podľa známeho webu capfriendly.com aj podpisový bonus vo výške jedného milióna dolárov, uzavrel Vrána po tom, čo mu vypršal nováčikovský kontrakt. 

Vrána dostal v júni kvalifikčanú ponuku a Capitals si tým na neho udržali práva. Najlepší strelec MS do 18 rokov 2014, na ktorých získalo Česko strieborné medaily, figuruje v dlhodobých plánoch Washingtonu medzi šesticou útočníkov, na ktorých sa chcú spoliehať. 

 


Tagy: Washington Capitals Jakub Vrána

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Nick Wass; Video: YouTube/Mr. Boss; Twitter/Jakub Vrana

DISKUSIA