Tréner Ružomberka verí, že je všetko otvorené: Proti Levski bude dôležité streliť rýchly gól

Peter Gál-Andrezly, Živko Milanov a Alexander Mojžiš
Peter Gál-Andrezly, Živko Milanov a Alexander Mojžiš

BRATISLAVA - Pre stredopoliara Petra Gála-Andrezlyho bude štvrtkový zápas 1. predkola Európskej ligy 2019/2020 na ihrisku bulharského Levski Sofia rozlúčka s dresom MFK Ružomberok. Dvadsaťdeväťročný Košičan bude v kariére pokračovať v rumunskom klube Sepsi OSK. Pod Čebraťom hrával od februára 2016.

"Môžem si vyskúšať inú ligu a som vďačný za to, že prišla takáto príležitosť. Samozrejme, ďakujem aj Ružomberku, že som tu mohol byť tri a pol roka. V mojej kariére to bolo zatiaľ najlepšie a najkrajšie obdobie. Bolo by to pekné, keby tento zápas vyšiel a postúpili by sme do ďalšieho kola," vyhlásil Gál-Andrezly pri mikrofóne Rádia Slovensko pred odletom do bulharskej metropoly.

Tím trénera Jána Haspru doma nestačil na Levski Sofia a po prehre 0:2 bude mať v odvete čo robiť, ak chce pomýšľať na prienik ďalej. "Levski má vo svojom strede pár výnimočných futbalistov. Treba na nich dávať pozor. Aj my však máme vo svojich radoch niekoľko nebezpečných chlapcov, takže všetko je otvorené," poznamenal 50-ročný ružomberský lodivod.

Duel na Štadióne Georgiho Asparuchova sa bude hrať bez prítomnosti divákov, keďže Bulhari pykajú za neprístojnosti priaznivcov z minulej sezóny. Podľa Haspru bude dôležité strelenie rýchleho gólu. "Takto by sme súpera dostali pod tlak. Potom by sa situácia úplne zmenila, domáci by boli nervózni a to by možno bola voda na náš mlyn. Diváci tam nebudú, súpera nemá kto podporiť, takže s týmito dvoma faktormi sa chceme v zápase trošku pohrať," zakončil kormidelník MFK Ružomberok.


Tagy: MFK Ružomberok Levski Sofia

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Dušan Hein

DISKUSIA