Jágrov klub zbrojí na českú extraligu: Do Kladna mieri Kanaďan so skúsenosťami z NHL

Brady Austin
Brady Austin

KLADNO - Hokejisti extraligového nováčika Kladna získali do tímu ďalšiu kanadskú posilu. Obranu Rytierov vystuží dvadsaťšesťročný Brady Austin, ktorý hral naposledy za dánsky Esbjerg. Český klub o jeho príchode informovali na klubovom webe.

Pred presunom do Európy si Austin počas sezóny 2016/17 zahral päť zápasov v NHL za Buffalo. Minulý ročník načal ešte vo Stocktone, v drese Esbjergu potom odohral vrátane play off 25 zápasov a zaznamenal 13 bodov (4+9).

"Ide o veľmi dobre fyzicky vybaveného defenzívneho hráča, ktorému bude sedieť naše úzke klzisko. Vie byť veľmi dôrazný v osobných súbojoch a práve taký typ obrancu sme potrebovali," pochvaľoval si športový manažér Rytierov David Čermák, ktorý tím zároveň vedie aj z pozície trénera s Henrichom Lidickým.

Austin je v mužstve, ktorého súčasťou je aj štyridsaťsedemročný hrajúci majiteľ klubu Jaromír Jágr, už tretím Kanaďanom. Pred týždňom predĺžil svoje pôsobenie v drese Rytierov iný obranca Brendon Nash, na konci júna sa Rytieri dohovorili s útočníkom Brendanom O'Donnellom.


Tagy: Rytíři Kladno Brady Austin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
nhl.com

DISKUSIA