Smrť bývalého kapitána vyšetrená: Nečakaný skon zapríčinila samovražda, zanechal po sebe dve deti

Greg JohnsonGreg Johnson Zdroj: TASR/AP/John Russell

OAKLAND - Bývalý kapitán hokejistov Nashvillu Predators Greg Johnson spáchal samovraždu. Vyplýva to z policajnej správy, na ktorú sa odvolalo periodikum Detroit News. Štyridsaťosemročný niekdajší útočník NHL zomrel minulý týždeň.

Podľa správy ho v nedeľu 7. júla našla jeho manželka okolo desiatej hodiny ráno. Vedľa tela bola zbraň, list na rozlúčku nenašli, informovala agentúra AP. Johnson zanechal po sebe okrem manželky aj dve deti. 

Johnson je na prvej v historickom bodovaní Dakotskej univerzity, v 155 zápasoch vsietil 74 gólov a nazbieral 272 bodov. V drafte 1989 si ho vybrala Philadelphia, ale za Flyers nikdy nehral. Johnson strávil v profilige dvanásť sezón, obliekal si aj dresy Detroitu, Pittsburghu a Chicaga, v 785 zápasoch strelil 145 gólov a pridal 224 asistencií. Debutoval v októbri 1993 za Red Wings a hneď v prvom zápase strelil gól. 

Posledných sedem sezón kariéry strávil v Nashville a stal sa tretím kapitánom v klubovej histórii. Túto rolu vykonával v sezónach 2002-2004 a 2005/06. Predtým sa tejto pocty dočkali Tom Fitzgerald a Bill Houlder. V roku 2006 sa ešte snažil v tréningovom kempe Detroitu, ktorý ho pozval na skúšku, ale zradili ho problémy so srdcom. Následne ukončil kariéru. 

 

Viac o téme: Detroit Red Wings Nashville Predators Greg Johnson
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/John Russell
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články