Český treťoligista formuje légiu skazy: Akoby dve ikony nestačili... Prichádza tretia legenda!

Petr Sýkora
Petr Sýkora

VRCHLABÍ - Hokejistom druholigového (tretia najvyššia súťaž) Vrchlabí bude v blížiacej sa sezóne pomáhať k vysnívanému postupu do prvej ligy i útočník Petr Sýkora. 40-ročný elitný strelec pred niekoľkými dňami oznámil, že už nebude pokračovať v extraligovej kariére v materských Pardubiciach, klzisko ale definitívne neopustí. Sýkora tak doplní Jaroslava Bednářa a Jana Hlaváča, ktorých angažmán oznámil ambiciózny klub v pondelok.

"S Petrom prebehlo veľmi jednoduché a absolútne korektné jednanie, keď sme sa dohodli na všetkých zásadných veciach. Najdôležitejšie oblo, aby mohol angažmán vo vrchlabskom tíme spojiť so svojou novou rolou, ktorú má v pardubickom klube a tou je výchova mladých talentov. Nijako zásadne sa to nekríži s naším programom, a tak by mal Petr absolvovať kompletnú sezónu v našom A-tíme," uviedol športový manažér Jiří Jakubec na klubovom webe. 

Sýkora pôsobil v extralige výhradne v pardubickom drese, s Dynamom získal dva majstrovské tituly. Rovnako tak dvakrát mohol bývalý reprezentant a účastník MS 2007 spoznať víťaznú radosť behom pôsobenia v švajčiarskom davose. V domácej súťaži nastúpil na 897 zápasov, dohromady nazbieral 653 bodov vďaka 385 gólom a 268 prihrávkam. 

"Je to ďalšia obrovská osobnosť, ktorá má rešpekt a uznanie i medzi hráčmi v kabíne a myslím, že jeho hokejové kvality sú stále omnhoo vyššie než na druhú ligu. Dúfame, že i on bude tým kamienkom do skladačky, ktorý nám pomôže splniť naše ambiciózne ciele," povedal Jakubec. 

V minulej sezóne postúpilo Vrchlabí až do finále play-off, kde ale prehralo 2:3 na zápasy so Sokolovem a prišlo o šancu postúpiť do prvej ligy. 


Tagy: Jaroslav Bednář Petr Sýkora HC Vrchlabí Jan Hlaváč

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
hcdynamo.cz/Jan Jedlička

DISKUSIA