Futbalová hviezda hlavou proti múru: Od hry pre dospelých nemá pravidlá, komisia sa búri!

Daniel Sturridge
Daniel Sturridge

LIVERPOOL - Bývalý útočník Liverpoolu Daniel Sturridge dostal pokutu 75 tisíc libier a taktiež má na šesť týždňov (z toho na štyri podmienečne) zastavenú činnosť. 29-ročný futbalista bol potrestaný za porušenie pravidiel o stávkovaní.

Sturridge bol pôvodne obvinený, že pravidlá Futbalovej asociácie porušil v 11 prípadoch. Podľa vyšetrovateľov, okrem iného, minulý rok v januári dodával rodinným príslušníkom a priateľom zákulisné informácie o jeho možnom odchode z Liverpoolu, aby to moli využívať pri stávkovaní.

Nezávislá komisia nakoniec zamietla deväť obvinení a uznala iba dve, podľa ktorých Sturridge radil svojmu bratovi, aby si stavil na útočníkov odchod do Sevilly. "Mám radosť, že komisia uznala, že som slušný a úprimný svedok a že moje správanie jedného škaredého dňa bolo ojedinelým činom," uviedol bývalý anglický reprezentant.

Futbalová asociácia naopak nesúhlasí a chce sa odvolať. "Komisia riešila prípad sedem dní a výsledky rozsiahleho vyšetrovania asociácie boli dlho a opatrne zvážené. Preto ma veľmi mrzí, že asociácia sa chce proti verditku odvolať," prehlásil dvojnásobný víťaz LM, ktorý je po konci v Liverpoolu zatiaľ bez angažmánu.


Tagy: Daniel Sturridge

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Rui Vieira

DISKUSIA