VIDEO Skvelý Sagan v náročnej pyrenejskej etape dosiahol, čo chcel: Rýchlosť bola nenormálna!

Peter Sagan v 12. etape na Tour de FrancePeter Sagan v 12. etape na Tour de France Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

BAGNERES-DE-BIGORRE - Britský cyklista Simon Yates z tímu Mitchelton-Scott zvíťazil vo štvrtkovej dvanástej etape Tour de France. Vo finiši 209,5 km trate z Toulouse do Bagneres-De-Bigorre zdolal vo finiši trojčlenného úniku druhého Španiela Pella Bilbaa (Astana) a tretieho Rakúšana Gregora Mühlbergera (Bora-Hansgrohe).

Slovák Peter Sagan zvýšil na rýchlostnej prémii náskok na čele bodovacej súťaže a potom sa už v úvodnej pyrenejskej etape 106. ročníka nedržal v popredí. Skončil na 141. priečke s mankom 20:56 min na víťaza.

Sagan po štarte útočil a od pelotónu sa odpútal po 40 kilometroch, keď sa sformovala až 40-členná vedúca skupina. Jeho cieľom bola rýchlostná prémia Bagneres-De-Luchon na méte 130,5 km, kde mu rozbehol špurt kolega v tíme Bora-Hansgrohe Daniel Oss a Slovák získal ďalších dvadsať bodov do súťaže o zelený dres. Za ním špurtovali Sonny Colbrelli, Alexander Kristoff a Jasper Stuyven, Sagan zvýšil náskok na 86 bodov pred Colbrellim.

"V prvej pyrenejskej etape bolo z môjho pohľadu extrémne dôležité, aby som získal maximálny počet bodov na šprintérskej prémii. Rýchlosť v prvej časti etapy bola nenormálna, veľa sa útočilo. Minul som veľké množstvo energie, ale spolu s tímovými kolegami sme sa napokon dostali do úniku. Daniel pred šprintom odviedol pre mňa vynikajúcu prácu a je veľmi dobré, že som bol prvý. Potom som sa snažil ušetriť čo najviac síl a dokončiť etapu v gruppette, pretože pred nami sú ďalšie ťažké etapy," povedal Sagan na oficiálnej stránke tímu Bora-Hansgrohe.

Viac o téme: Peter Sagan Simon Yates Tour de France 2019
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Christophe Ena; VIDEO: RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články