Vedenie kráľovnej motoršportu potešilo fanúšikov: Svätý pokoj minimálne do roku 2025

Veľká cena Austrálie
Veľká cena Austrálie

MELBOURNE - Veľká cena Austrálie je neodmysliteľnou súčasťou kalendára F1. Krajina protinožcov je jej súčasťou už od nepamäti, pritom od roku 1996 sa piloti a tímy každoročne schádzajú na okruhu v Albert Parku, len niekoľko kilometrov južne od centra druhého najväčšieho austrálskeho mesta.

Melbourne teraz predĺžilo svoj kontrakt s Liberty Media. Albert Park si tak zabezpečil, že bude súčasťou kalendára Formuly 1 až do roku 2025. S niekoľkými málo výnimkami je Melbourne miestom, kde sa tradične zahajuje nová sezóna F1, na rozdiel od jej predchodcu, Adelaide, kde sa formulový rok končil. Môžeme predpokladať, že Albert Park bude nový ročník zahajovať minimálne do roku 2025, dovtedy totiž svoju zmluvu s Liberty Media predĺžil.


Organizátori sa pritom nemali kam ponáhľať, veď ich súčasný kontrakt bol platný až do roku 2023. Napriek tomu sa rozhodli predĺžiť zmluvu o ďalšie dva roky s niekoľkoročným predstihom. Vedenie "kráľovnej motošportu" tiež potvrdilo, že do roku 2024 počíta aj s Veľkou cenou Veľkej Británie v Silverstone.

„Rozhodnutie predĺžiť súčasný kontrakt o ďalšie dva roky vyplýva zo skutočnosti, že toto podujatie zožalo veľký úspech v štáte Victoria, v celej Austrálii a na celom svete. Medzi fanúšikmi je to nesmierne populárna veľká cena,“ povedal šéf Formuly 1 Chase Carey.


Tagy: VC Austrálie

Zdroj:
TASR, f1.sk
Foto:
SITA/AP/Rick Rycroft

DISKUSIA