15-ročná senzácia by rada pobláznila US Open: Štartovať nemôže, lenže... Pravidlá sa obídu!

Cori Gauffová
Cori Gauffová

NEW YORK - Na posvätnej londýnskej tráve pobláznila tenisový svet, dostala sa až do osemfinále. Vo veku 15 rokov vyradila Cori Gauffová legendu Venus Williamsovú, potom Slovenku Magdalénu Rybárikovú, v treťom kole proti Polone Hercogovej dokonca odvrátila mečbal. V 4. kole skončila na rakete neskoršej víťazky Simony Halepovej po dvoch setoch 3:6, 3:6.

Organizátori US Open by ju radi zaradili do hlavného pavúka, čo však nie je možné. Výkony na Wimbledone ju síce posunuli na 141. miesto v rebríčku ATP, lenže to nie je stále dostatočne vysoko na to, aby štartovala automaticky v hlavnej fáze US Open. Zdá sa však, že americká strana nájde riešenie a Gauffová dostane divokú kartu. 

Gauffová tento rok už dostala tri divoké karty - v Miami a na kvalifikáciách Roland Garros a vo Wimbledone. Pod súčasnými pravidlami nemôže obdržať ďalšiu divokú kartu až do najbližších narodenín (13. marca 2020), avšak grandslamové turnaje nemusia toto pravidlo dodržiavať. 

Mladá Američanka má taktiež kvôli veku 15 rokov zakázané hrať viac než 10 ženských turnajov ročne, avšak Gauffová vďaka výkonom dostala povolenie štartovať na ďalších dvoch. V prípade výborných výkonov sa môže toto číslo posunúť až na 14. Doteraz nastúpila na siedmich seniorských turnajoch, čo znamená, že v druhej polovici sezóny sa musí rozhodnúť veľmi rozumne. 

Denník New York Post uviedol, že Gauffová uvažuje nad hraním vo Washingtone v prípade, že by sa dostala do hlavného pavúka. Po perfektných predstaveniach vo Wimbledone je jasné, že kdekoľvek príde, tam sa stane jednou z hlavných atrakcií. Po Wimbledone sa vyjadrila, že by rada odohrala viac turnajov, než má oficiálne povolené. 


Tagy: Cori Gauffová

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP Photo/Alastair Grant

DISKUSIA