Kniha Uplakaná hviezda Neymar píše nové riadky: Na stole PSG pristála astronomická ponuka!

Neymar
Neymar

PARÍŽ - Vyjasní sa situácia okolo Neymara ako ranná obloha pri východe slnka? Španielsky gigant FC Barcelona podľa Sky Germany učinil oficiálny pokus o zisk brazílskeho dribléra. Má ísť o 90 miliónov libier plus zoznam šiestich hráčov, ktorí by mohli byť zahrnutí do obchodu - Philippe Coutinho, Ousmane Dembele, Ivan Rakitic, Nelson Semedo, Malcom a Samuel Umtiti.

PSG však požaduje za 27-ročného brazílskeho hráča viac než 200 miliónov libier po tom, čo pred dvomi rokmi prišiel za rekordných 222 miliónov eur. Neymar oznámil PSG, že by z klubu rád odišiel, pričom tento fakt potvrdil aj manažér Parížanov Thomas Tuchel. O jeho túžbe vedel už pred štartom Copa América. 

Športový riaditeľ PSG Leonardo povedal minulý týždeň, že Neymar môže odísť, ak príde ponuka, ktorá bude vyhovovať všetkým stranám, pričom potvrdil nejaký kontakt s Barcelonou. Predstavitelia PSG sa snažili zmeniť Neymarovo rozhodnutie, aby v klube zostal. 

Max Bielefeld, žurnalista pracujúci pre Sky Germany, prezradil, že Neymarov agent je veľmi optimistický ohľadom prestupu z PSG, avšak akákoľvek dohoda bude veľmi, veľmi ťažká a komplikovaná. "Neymar chce odísť a Barcelona ho zúfalo túži získať späť," povedal Bielefeld. 

Neymarov otec podľa Bielefelda odletel v stredu do Londýna, aby tam jednal so zástupcami PSG a Barcelony. Špekulácie, že sa rozprával s vedením Juventusu, sú vymyslené a nepravdivé. Jediné riešenie celej ságy je vraj odchod od Barcelony, nič iné nepripadá do úvahy. Na Neymarovom zozname sa údajne objavil aj Manchester United či Bayern Mníchov. Akýkoľvek styk s jedným z týchto klubov však nie je známy. Je pravdepodobné, že ani jeden zo spomenutých gigantov neoslovil manažment PSG. 


Tagy: FC Barcelona Neymar PSG

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Andre Penner

DISKUSIA