Hamšíkovci budujú tím snov: Rafa Benitéz si mädlí ruky, hviezdny útočník na mieste činu

Salomon Rondon
Salomon Rondon

TA-LIEN - Slovenský futbalista Marek Hamšík bude mať v čínskom klube Ta-lien I-fang nového spoluhráča. Z anglického West Bromwich Albion prestúpil venezuelský útočník Salomon Rondon.

Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ sa opäť stretne s trénerom Rafaelom Benitezom, ktorý ho viedol v minulej sezóne počas hosťovania v Newcastli. V drese "strák" odohral 33 zápasov a strelil 12 gólov. Prestupovú čiastku nezverejnili, informovala agentúra AFP.

Venezuelský útočník prichádza do klubu menej, ako tri týždne po Rafovi Benitezovi. Rondon mal v zmluvy výkupnú klauzulu 16,5 milióna libier. Po skompletizovaní prestupu do Číny povedal: "Dneškom sa končí moja neuveriteľná jazda v Premier League. Počas posledných štyroch sezón sa mi splnili sny. Byť číslom deväť v Newcastle je honor, ktorý vo mne zostane navždy. Cítim vďačnosť voči West Brom za náklonosť od úplne prvého dňa a príležitosť, ktorú mi dali- Teraz začínam novú výzvu, ktorá ma motivuje a som nadšený, že sa stávam súčasťou Dalianu" komentoval Rondon. 

Bývalý útočník Malagy, Kazane či Zenitu Petrohrad odohral za West Brom 120 zápasov a podarilo sa mu vsietiť 28 gólov. V čínskom mužstve okrem Hamšíka pôsobí aj Belgičan Yannick Ferreira Carrasco.

 

 


Tagy: Marek Hamšík Rafael Benitez Salomon Rondon

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Leo Correa; Twitter/Rafa Benitez Web

DISKUSIA