VIDEO Virtuózovi tlieskal celý Madrid: Ako Ronaldinho prišiel do Barcy... Ferguson tvrdo narazil!

Ronaldinho
Ronaldinho

BARCELONA - Ten moment môžeme označiť za jeden z kľúčových, aspoň v dejinách Barcelony. Možno aj v histórii futbalu, i keď nad ním by sa stopercentne mali týčiť ďalšie desiatky. Viete, čo sa stalo 19. júla 2003 vo svete futbalu? Ak nie, radi vám tú udalosť pripomenieme. Kúzelník sa rozhodol opustiť Francúzsko a usúdil, že možnosť zabávať Španielsko bude najlepšou možnou spomedzi všetkých dostupných. Nemýlil sa.

O brazílsku star Ronaldinha sa pokúšal Sir Alex Ferguson, a to ešte predtým, ako získal zo Sportingu Lisabon 18-ročného Cristiana Ronalda. United sa snažili o zvábenie Ronaldinha, ale on sa rozhodol pre Barcelonu. Tá sa s PSG dohodla na sume 21 miliónov libier. Dnes? Radšej neuvažujme, koľko by klub pýtal za dribléra a zabávača tohto typu. Veď kto si môže povedať, že ho vytlieskal štadión Realu Madrid, pričom sa predstavil v drese súpera Pusiniek? Presne tak... Messi a Ronaldinho. 

Pokusy Manchestru United zahŕňali aj Fabiena Bartheza. Ferguson sa snažil o jeho zbavenie sa po tom, čo ho odsunul na lavičku a ako jednotku získal Američana Tima Howarda. PSG však týmto prístupom nebolo ani trošku uchvátené. Navyše, prezident PSG Francis Graille prezradil, že United jednali za chrbtom. 

"United si boli samými sebou príliš istí, verili, že urobili tvrdú prácu jednaním priamo s hráčom za naším chrbtom. Manchester začal jednania na veľmi nízkom leveli z pohľadu financií, do obchodu zahrnul Bartheza. Ich ponuky voči barcelonským boli vždy podradné," objasnil Gaille. Ferguson pritom po Ronaldinhovi bažil tak veľmi, že cestoval priamo do Paríža. 

Brazílsky virtuóz v drese AC Miláno

Vtedy 23-ročný Brazílčan absolvoval lekársku prehliadku a šéf doktorského tímu FCB ho označil za hráča v perfektnej fyzickej kondícii. "Myslím si, že v mnohých smeroch hráč preferoval príchod do Barcelony kvôli počasiu a ďalším faktorom. Tunajšia kultúra má blízko k brazílskej," povedal Jordi Ardevol. 

Ronaldinho si v Barcelone okamžite podmanil tribúny. Nielen tie katalánske, ale v celej La Lige. Bola radosť sa na neho dívať a práve v Španielsku dosiahol najlepšie výkony v kariére. V roku 2006 sa podieľal na triumfe v Lige majstrov po výhre 2:1 nad Arsenalom. Z metropoly Katalánska putoval do Milána, následne Brazílie, otestoval aj hranie za mexické Querétaro.


Tagy: FC Barcelona Ronaldinho

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
TASR/AP/Manu Fernandez; Video: YouTube/The LAD Football, We Speak Football

DISKUSIA