Z najlepšieho slovenského strelca na domácich MS je hrdý tato: Roztomilé FOTO s maličkým prírastkom

Matúš Sukeľ
Matúš Sukeľ

PRAHA - Slovenský reprezentačný hokejový útočník Matúš Sukeľ (23), ktorý ešte pred štartom domáceho májového svetového šampionátu podpísal zmluvu s pražskou Spartou, sa stal otcom. Dnes to niekdajší hráč Slovana či Liptovského Mikuláša na sociálnej sieti oznámil svojim fanúšikom a pridal aj roztomilé foto s maličkým prírastkom.

"Nepoznám väčšiu lásku ako lásku ku tebe ❤️ Adelka ❤️ maminka bola statočná," uviedol natešený otecko na sociálnej sieti a označil aj šťastnú maminu maličkého prírastku Adrianu Fišerovú.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepoznám väčšiu lásku ako lásku ku tebe Adelka maminka bola statočná @adrianafiserova

Príspevok, ktorý zdieľa Matúš Sukeľ (@matus_sukel),

V čase podpisu zmluvy v českej metropole ešte nevedeli, že 23-ročný center bude patriť medzi opory slovenského národného tímu. V siedmich dueloch na turnaji dosiahol Sukeľ päť gólov, čo z neho urobilo najlepšieho slovenského strelca. Nad odchodom do kvalitnejšej ligy však rodák z Liptovského Mikuláša neuvažuje. Pre Sukeľa bude pôsobenie v Sparte prvým zahraničným angažmánom v seniorskej kariére. Ešte ako junior krátko hrával vo fínskom klube Tappara Tampere.

V slovenskom národnom tíme pracoval Sukeľ v ostatných dvoch rokoch pod vedením kanadského kouča Craiga Ramsayho, ktorý má bohaté hráčske aj trénerské skúsenosti z NHL. V Prahe bude môcť čerpať poznatky od víťaza Stanleyho pohára z roku 1996 Uweho Kruppa. Bývalý nemecký reprezentant odohral v zámorskej profilige viac ako 800 duelov a v roku 2017 sa stal členom Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). 


Tagy: Sparta Praha Matúš Sukeľ Adriana Fišerová

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA