VIDEO Nováčik z Košíc mal v Podbrezovej prekvapenie na dosah: Zaplatili sme nováčikovskú daň!

Radosť hráčov FK Železiarne Podbrezová
Radosť hráčov FK Železiarne Podbrezová

PODBREZOVÁ - Úvodné kolo nového ročníka druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže ponúklo zaujímavú konfrontáciu. Minulusezónny účastník Fortuna ligy z Podbrezovej privítal v piatok na domácom trávniku FC Košice, víťaza predošlej edície III. ligy Východ. Papierové predpoklady síce hovorili v prospech "želaziarov", ale tí sa pred vlastnými fanúšikmi poriadne natrápili a zvíťazili tesne 2:1 gólom z 90. minúty.

"Musím povedať, že zápas bol nesmierne náročný. Ak by som ho porovnal s najnáročnejšími duelmi Fortuna ligy, približne tak sa teraz cítim. Natrápili sme sa najmä po fyzickej stránke, museli sme veľa behať. Košice boli mimoriadne ťažký súper, podali dobrý výkon a určite budú hrať o najvyššie priečky. Samozrejme, naša úloha je, aby sme o tie priečky hrali aj my," cituje web Profutbal.sk kapitána Podbrezovej Miroslava Viazanka, ktorý v minulosti pôsobil v metropole východu.

Favorit rozhodol o svojom triumfe v úplnom závere stretnutia. Od 81. minúty síce viedol po zásahu Juraja Chvátala, no hostia rýchlo vyrovnali zásluhou Kamila Karaša. Kľúčový moment napokon prišiel na konci riadneho hracieho času, keď skóroval iba čerstvo 18-ročný Roland Galčík. "Dostal som od trénera úlohu rozhýbať to v obrane súpera a dať nejaký ten gól, čo sa aj podarilo, takže som rád a pocity sú úžasné. Trochu som si odskočil od obrannej línie, dobrou prihrávkou ma našiel Marcin a som rád, že mi to padlo dnu. Zápas nám zobral veľa síl, ale určite sme boli lepší po celý čas. Držali sme loptu, vypracovali si viac gólových šancí a podarilo sa nám zvíťaziť," uviedol úspešný strelec.

Zatiaľ čo na strane Podbrezovej zavládla po úspechu v prvom kole úľava, Košičania odchádzali domov sklamaní, keďže hneď v úvodnom zápase mohli bodovať. "Išli sme naplno, ale v závere sme dostali gól a zaplatili sme nováčikovskú daň. Taký je však futbal, už s tým nič nenarobíme. Súper podal veľmi dobrý výkon a dá sa povedať, že vyhral zaslúžene, my musíme ďalej makať a trénovať. Bolo cítiť obrovský rozdiel medzi druhou a treťou ligou. O Podbrezovej sa vlastne ani nedá povedať, že je druholigista, keďže pred rokom hrala najvyššiu súťaž. V ďalších zápasoch musíme určite rýchlejšie pracovať na lopte a trochu viac si veriť," doplnil kapitán FC Košice Timon Dobias.


Tagy: FK Železiarne Podbrezová FC Košice Timon Dobias

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský; Video: Podbrezová TV

DISKUSIA