Slovenský basketbal má po nečakanom odchode Bagina nového šéfa: Nebude to len o mne

Miloš Drgoň
Miloš Drgoň

BRATISLAVA - Novým prezidentom Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) sa stal Miloš Drgoň. V tajnej voľbe na mimoriadnej konferencii získal 225 hlasov, zatiaľ čo jeho protikandidát Ľubomír Ryšavý 142. Drgoň sa ujal pozície prezidenta SBA po nečakanom odchode Pavla Bagina, ktorý spomenutú funkciu zastával štyri a pol roka.

Drgoň je v poradí deviatym prezidentom SBA. Od decembra 2014 viedol túto organizáciu Pavel Bagin, ale 8. júna sa na riadnej konferencii v Martine rozhodol vzdať funkcie. Piešťanský rodák Drgoň sa pred sobotňajšími voľbami spoliehal na podporu ženských klubov, keďže pôsobí ako predseda Komisie ženských basketbalových klubov SBA (KŽBK). Podarilo sa mu však osloviť širšiu verejnosť, o čom svedčí získaných viac než 61% z celkového počtu hlasov.

"Veril som, že oslovím ľudí viac ľudí ako môj protikandidát. Dosť dlho ma 'lámali' kolegovia zo ženských klubov, vyslovili mi dôveru a po troch dňoch rozhodovania som napokon ohlásil kandidatúru. Treba začať krok po kroku. Dokončiť rokovanie, schváliť nové predpisy a rozbehnúť sezónu, snažiť sa byť úspešní s reprezentáciami a tiež si nastavíme dlhodobú stratégiu, ktorú budeme napĺňať. Nebude to len o mne, basketbal len kolektívny šport, tak to skúsime nejako spolu potiahnuť," skonštatoval pre TA3 novozvolený prezident SBA.

Miloš Drgoň sa v roku 2012 stal generálnym manažérom tímu Piešťanské Čajky a v predošlých sezónach dosiahol tento klub výsledkový progres. Od decembra je koordinátorom ženskej zložky a trénerom dvoch mládežníckych družstiev pod názvom Piešťanské Čajočky. Počas mimoriadnej konferencie v Bratislave boli zvolení aj štyria členovia Výkonného výboru SBA. V prvom kole uspela trojica Gabriel Sirotňák, Milan Valašík a Rastislav Javorský, v druhom ich doplnil Daniel Jendrichovský. Proces hlasovania uzavrela voľba predsedu hracej komisie SBA - stal sa ním Tomáš Homola.

Prehľad doterajších prezidentov Slovenskej basketbalovej asociácie:
Ján Hluchý 17.2.1990 - 13.7.1994
Bohdan Iljaško 27.5.1995 - 20.1.1997
Jaroslav Nemčík 16.6.1997 - 18.4.2000
Igor Antal 18.6.2000 - 16.9.2003
Pavol Barňák 26.10.2003 - 16.6.2006
Rudolf Petrovský 16.6.2006 - 28.5.2011
Jaroslav Janáč 28.5.2001 - 15.6.2013
Pavel Bagin 13.12.2014 - 8.6.2019
Miloš Drgoň 20.7.2019 - súčasný prezident SBA


Tagy: Ľubomír Ryšavý Miloš Drgoň

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Jaroslav Novák

DISKUSIA