VIDEO Kouč Slovana po neľahkom dueli na pôde nováčika: Po inkasovanom góle nastala u hráčov panika

Dočasný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimir Radenkovič Dočasný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimir Radenkovič Zdroj: TASR - Ján Krošlák

ŽIAR NAD HRONOM - Obhajca titulu ŠK Slovan Bratislava zvládol vstup do novej sezóny slovenskej najvyššej futbalovej súťaže Fortuna ligy. V sobotňajšom zápase prvého kola zvíťazil na pôde nováčika FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3:1 aj vďaka dvom gólom Andraža Šporara.

"Po vypadnutí z Ligy majstrov sme prežili ťažké tri dni. Táto výhra bola nielen povinná, ale aj nutná. Museli sme vyhrať, čo pre nás nebolo ľahké. Podarilo sa nám to, sme spokojní. Nováčik ukázal svoju kvalitu, znížil na 1:2, ale zhruba 80 minút sme boli lepším mužstvom, dali sme tri góly a zaslúžene vyhrali. Ja som dal dva góly, na jeden som prihral, takže som spokojný s mojím výkonom. Potešila ma atmosféra na tomto štadióne, bol to dobrý zápas, ja som si ho užil. Našim cieľom je vyhrať Fortuna ligu, byť majstrom, ale aj dostať sa ďalej v Európskej lige," zhodnotil stretnutie muž zápasu Šporar.

Dočasný tréner belasých Vladimir Radenkovič vyzdvihol atmosféru na pôde nováčika a priblížil aj náročné chvíle pre svoj tím: "Na štadióne panovala skvelá atmosféra. Myslím si, že slovenská liga potrebuje takéto mužstvá ako je Pohronie, takéto miesta, ktoré žijú futbalom. Po tom nevydarenom výsledku v Čiernej hore bolo ťažké namotivovať hráčov na tento zápas a dodať im sebadôveru. Pracovali sme však na tom aj s mentálnym trénerom. Do tohto stretnutia sme vstúpili výborne. Prvá hodina bola z našej strany veľmi dobrá, ale po inkasovanom góle nastala u mojich hráčov určitá panika. Našťastie sa rýchlo dokázali vrátiť na takú pokojnejšiu vlnu a po treťom góle sme dotiahli zápas bez väčších problémov do zdarného konca. Pre nás to bolo dôležité víťazstvo, keďže nálada po Lige majstrov nebola dobrá. Máme povinné tri body a môžeme sa v pokoji chystať na zápas Európskej ligy."

"Na prvý zápas vo Fortuna lige, ktorý sme odohrali, môžeme byť hrdí. Nastúpili sme proti kvalitnému mužstvu i napriek tomu, že Slovan vypadol v Lige majstrov. V prvom polčase sme mali problém s rýchlou výmenou v našom obrannom území, kde súper hral na dotyk, produkoval narážačky, rýchle akcie, mali sme s tým problém. Až ku koncu polčasu sme sa osmelili, mohli sme hostí viac pritlačiť. V druhom dejstve si moji zverenci po góle začali viac veriť, na Slovane bol badateľný určitý nedostatok sebadisciplíny, ale posledný gól rozhodol a skončilo sa to 1:3. My sa nemáme za čo hanbiť, mali sme určité dobré pasáže a na tie chceme nadviazať. Mohli by sme sa porovnávať s ostatnými mužstvami Fortuna ligy," zhodnotil súboj jeho trénerský náprotivok na lavičke nováčika Milan Nemec.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FK Pohronie Andraž Šporar Milan Nemec