VIDEO Počítali ho, no aj tak vyhral: Whyte sa stal oficiálnym vyzývateľom Wildera

Dillian Whyte sa stal oficiálnym vyzývateľom WilderaDillian Whyte sa stal oficiálnym vyzývateľom Wildera Zdroj: SITA/Bradley Collyer/PA via AP

LONDÝN - Britský profesionálny boxer Dillian Whyte sa stal prednostným vyzývateľom šampióna organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii Deontaya Wildera. V londýnskej O2 Arene zdolal po dvanástich kolách jednomyseľným výrokom rozhodcov (115:112, 115:112, 116:111) Oscara Rivasa z Kolumbie. Uštedril mu prvú prehru v profiringu a získal dočasný opasok WBC.

Tridsaťjedenročný Whyte si napriek tomu, že ho počítali v deviatom kole po tvrdom zdviháku Rivasa, hladko pripísal 26. víťazstvo v kariére a desiate za sebou. Sériu ťahá od svojej jedinej prehry, ktorú utrpel v roku 2015 s krajanom Anthonym Joshuom.

Ani pozícia oficiálneho vyzývateľa mu však v najbližšom čase nezaručuje súboj s Wilderom, Američan má totiž tento rok naplánovanú odvetu s Kubáncom Luisom Ortizom a vo februári by sa mal druhýkrát stretnúť s Britom Tysonom Furym.

Dillian Whyte (V. Brit.) - Oscar Rivas (Kol.) 115:112, 115:112, 116:111 (12) - Whyte získal dočasný titul WBC v superťažkej váhe

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Dillian Whyte Oscar Rivas
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Bradley Collyer/PA via AP; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články