Saganov rival nečakane mení tím: Je to vec peňazí, jednu vec ale nikdy neurobím!

Elia Viviani
Elia Viviani

PARÍŽ - Taliansky cyklista Elia Viviani nebude v sezóne 2020 pôsobiť v belgickom tíme Deceuninck - Quick Step. Túto informáciu priniesol špecializovaný portál Cyclingnews, hoci podľa pravidiel UCI by budúcnosť rodáka z mesta Isola della Scala mala byť oficiálne známa až po 1. auguste. Novým zamestnávateľom skvelého talianskeho šprintéra by sa mal stať francúzsky kontinentálny tím Cofidis Solutions Crédits.

Manažér tímu Deceuninck - Quick Step Patrick Lefevere pripúšťa, že nemá k dispozícii taký rozpočet, aby mohol konkurovať ponukám iných tímov. Cofidis sa v roku 2020 chce zaradiť medzi tímy kategórie World Tour a až do roku 2021 má garantovanú finančnú podporu istej francúzskej spoločnosti.

Pre štart na tohtoročnej edícii Tour de France dostal tento tradičný tím voľnú kartu. Jeho lídrom je Francúz Christophe Laporte, ktorý vlani na najprestížnejších cyklistických pretekoch sveta štyrikrát skončil v elitnej päťke etapového poradia.

Elia Viviani dosiahol v kariére už 74 profesionálnych víťazstiev, zatiaľ posledné počas štvrtej etapy na Tour de France. V Nancy zdolal v záverečnom súboji Nóra Alexandra Kristoffa, Austrálčana Caleba Ewana či priebežného lídra bodovacej súťaže Petra Sagana. Podľa jeho slov sa v belgickom tíme Deceuninck - Quick Step cíti dobre, rád by zostal, ale nedohodol sa na podmienkach novej zmluvy.

"Samozrejme, je to otázka peňazí. Mám rozpočet, ktorý mám, ale som tiež 'účtovník' a ak na konci roka chýbajú peniaze, musím to zaplatiť zo svojho vrecka. To nikdy neurobím," skonštatoval Lefevere pre Cyclingnews.

Náhradou za Vivianiho v Deceunincku by mal byť tímový kolega Petra Sagana z tímu Bora-Hansgrohe Sam Bennett. Úradujúci írsky šampión má na konte 37 profesionálnych víťazstiev a na minuloročnom podujatí Giro d'Italia skončil druhý v bodovacej súťaži, práve za Vivianim. "Je pochopiteľné, že sme museli hľadať alternatívu za Vivianiho. Myslíme si, že sme ju našli v Bennettovi," dodal Lefevere.


Tagy: Elia Viviani Deceuninck - Quick Step Cofidis Solutions Crédits

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Christophe Ena

DISKUSIA