Vehlasný útok na opustené majstrovské kreslo: Česká legenda avizuje veľký návrat

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec

BRNO - Kometa Brno, majster Českej republiky v rokoch 2017 a 2018, hlási veľký návrat legendy. Dres Brna bude znovu obliekať český skúsený center Tomáš Plekanec, ktorý si za mužstvo s najlepšími fanúšikmi v Česku zahral už v minulej sezóne. Konkrétne išlo o 16 zápasov, v nich sa mu podarilo pozbierať sedem bodov za asistencie.

Potom odišiel do materského kladna, s ktorým vybojoval postup do najvyššej súťaže. Od tohto ročníka bude v Brne, s ktorým podpísal ročnú zmluvu. "V prvom rade rozhodol záujem Komety. V minulej sezóne som tu strávil mesiac, vedel som teda, do čoho idem, ako funguje organizácia, aká je kabína. V Komete je veľká šanca hrať o titul, zároveň tu je niekoľko mladých hráčov, ktorí sú kvalitní, budem ich rád sledovať a rád by som im behom sezóny v ich hokejovom raste," vyslovil želanie muž s 1001 zápasmi v NHL. 

"Som, samozrejme, rád, že z ponúk, ktoré Tomáš mal, sa rozhodol pre Kometu. Vedel, do čoho ide, už tu s nami bol v uplynulej sezóne. Je len škoda, že s nami nemohol absolvovať play-off, ale to už je preč a nedá sa s tým nič robiť. Verím, že Tomáš bude vzorom pre našich mladých hráčov, že im má čo dať a bude im predávať skúsenosti. Je to kvalitný center a vďaka jeho obrovským skúsenostiam a bohatej kariére nás posúva ako tím zase o kúsok vyššie," povedal majiteľ Komety Libor Zábranský. 

Plekanec patril dlhé roky medzi piliere českého národného tímu. Zúčastnil sa dvoch olympijských hier (2010 Vancouver, 2014 Soči) a 11 majstrovstiev sveta. Ako junior v kategórii U20 sa v roku 2001 stal majstrom sveta, za seniorský tím získal dve bronzové medaily (2011 a 2012) a jedno striebro (2006). V reprezentácii taktiež zastával funkciu kapitána. 


Tagy: Kometa Brno Tomáš Plekanec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
hc-kometa.cz/Ivo Dostál

DISKUSIA