VIDEO Cibulková o slovenskej športovej povahe: Pre toto sú naši hráči takí úspešní!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: sportky.sk

BRATISLAVA - Dominika Cibulková sa počas svojej kariéry musela biť s rôznymi prekážkami, či už to je momentálne zranenie, no v predchádzajúcom období to boli aj bolestivé prehry či tlak zo strany verejnosti, ktorý tenisti na najvyšších pozíciách svetových rebríčkov prežívajú každodenne aj mimo kurtov.

Dominika Cibulková sa stále zotavuje zo zranenia achilovky, ktoré už v kariére predtým riešila. Návrat na dvorce podľa svojich slov chystá, ale nechce si dávať limit ani presné termíny, kedy konkrétne by sa mohla vrátiť. V špeciálnej relácii Štúdio Športky sa náš moderátor Robert Kmeťo pýtal aj na pozadie tenisovej slávy v časoch, keď sa tenisti nachádzajú na vrchole svetového rebríčka. 

"Ten šport a ten tlak je tak veľký aj preto, že človek je na to na kurte sám. Ja som síce nevyhrala grandslam ani som nebola svetová jednotka, ale keď som vyhrala Singapur a bola som štvrtá na svete, tak som cítila tie tlaky. Je to enormné, a preto si neviem ani predstaviť, aké to musí mať náročné napríklad taká Serena," okomentovala Cibulková situáciu ohľadom nedávneho výbuchu Sereny Williamsovej po prehratom finále U.S. Open, ktorý zasiahol japonskú tenistku Osakovú. 

Cibulková precestovala s tenisom celý svet, sama priznala, že v Amerike majú tenisti na prípravu na najslávnejšie turnaje sveta neporovnateľne lepšie podmienky ako u nás. Ako je teda možné, že sú Slováci z pohľadu porovnania počtu obyvateľov a podmienok akadémií takí úspešní. "Ja si myslím, že za to môže naša nátura, viem to povedať na základe vlastnej skúsenosti. Vždy som do všetkého dala stopäťdesiat percent, ak sa mi niečo nepodarilo, nezačala som sa ľutovať. Skôr som sa nakopla a povedala som si, že to zlomím. Tá "buldočia" viera a povaha, to je dôvod, prečo my Slováci vieme konkurovať takým Američanom, ktorí majú skvelých hráčov a vynikajúce podmienky," konštatovala Cibulková. 

Viac o téme: Dominika Cibulková WTA Wimbledon Robert Kmeťo Štúdio Športky
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: sportky.sk; VIDEO: sportky.sk
  • Zdroj: športky

Súvisiace články