Ohrievanie lavičky v Barcelone? Nič pre neho... Niet čo ľutovať, našiel si fantastický klub

Jasper Cillessen
Jasper Cillessen

VALENCIA - Tri sezóny plnil rolu druhého muža za neprekonateľnou jednotkou Marcom-André Ter Stegenom, no povedal si, že stačilo a je potrebné posunúť sa niekam, kde dostane pravidelnú šancu chytávať. Holandský brankár Jasper Cillesen opustil po troch rokoch Nou Camp a upísal sa Valencii.

Opustenie Barcelony však 30-ročný Holanďan nevníma ako krok späť. Valencia neváhala zaplatiť za neho 35 miliónov eur a teraz sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane brankárom číslo jeden. Cillesen odchytal za Barcu počas troch sezón iba 32 duelov, s čím logicky nemohol byť spokojný aj napriek faktu, že vyhral dva ligové tituly. 

"S Barcelonou som nemal problémy. Najdôležitejšou vecou je pre mňa chytanie. To je jediný dôvod, prečo som tu vo Valencii. Príchod do Valencie nie je krokom späť. Medzi sedením na lavičke Barcelony a hraním za Valenciu... hranie za Valenciu je oveľa lepšie. To je jednoduché," povedal Cillessen. 

Cillessenova radosť a zaťatá päsť v drese Holandska

"Keď som prišiel do Barcelony, Ter Stegen bol na inej úrovni než teraz. Po troch rokoch je jedným z najlepších brankárov sveta. Obaja sme sa zlepšili, ale pre mňa nastal čas odísť." 

Valencia by rada skvalitnila káder, keďže ju čaká minimálne šesť zápasov v skupinovej fáze Ligy majstrov. Zaujíma sa preto o Rafinhu, 26-ročného záložníka Barcelony, ktorý naposledy pôsobil v Inter Miláno ako hosťujúci hráč. Portál football-espana.net uviedol, že brazílskemu hráčovi sa možné sťahovanie do nádherného prístavného mesta pozdáva. 

Meno si urobil v časoch, keď chytal za Ajax Amsterdam

"Je to veľmi dobrý hráč, no mal smolu so zraneniami. Je môj priateľ a chcem, aby sem prišiel," vyjadril sa na margo možného prifrčania Rafinhu z 345 kilometrov vzdialenej Barcelony. Valencia v prvom prípravnom zápase podľahla Monaku 0:1 a zajtra sa predstaví proti dvojnásobnému švajčiarskemu majstrovi Sionu FC (1992, 1997), dres ktorého obliekajú známi hráči ako Valon Behrami či bývalý hráč Arsenalu a Barcelony Alexander Song. Netopieri sa zapoja do ligového diania 17. augusta na domácom trávniku proti Realu Sociedad San Sebastian. 

 

 


Tagy: FC Barcelona Valencia CF Jasper Cillessen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Lynne Sladky; Twitter/Valencia CF English

DISKUSIA