Vicemajster z Nitry odštartoval prípravu bez zámorských legionárov: Bolo vidieť, že doma nelenili

Hokejisti NitryHokejisti Nitry Zdroj: Facebook/HK Nitra

NITRA - Hokejisti Nitry začali v pondelok druhú fázu letnej prípravy na suchu, na ľad vykorčuľujú vo štvrtok. Na prvom tréningu boli dvaja legionári, ostatní sa pripoja v priebehu týždňa.

"Prvý týždeň bude hlavne o príprave na suchu, úvodné tri dni budeme pokračovať tam, kde sme skončili. Prvý tréning na ľade nás čaká vo štvrtok doobeda, pre hráčov je dôležité, aby sa znova zoznámili s vecami a ľadom tak, aby sme sa od ďalšieho pondelka mohli pustiť do plnej prípravy," uviedol pre klubový web tréner Andrej Kmeč.

Vicemajster odštartoval prípravu bez legionárov zo zámoria, tí sa k tímu pripoja v priebehu týždňa. "Okrem Juraja Šišku nemáme v tíme žiadne iné zranenie. Legionári, ktorí sa zatiaľ pripojili, sú Maxim Vešutkin a Miroslav Hanuljak. Keďže prišiel bez batožiny, nemal ani veci na cvičenie, ale s tým nebol problém, hneď ich 'vyfasoval'. Ostatní legionári okrem Gabrielleho prídu v priebehu tohto týždňa, Judd Blackwater o čosi neskôr. Čo sa týka Gabrielleho, toho budeme prvýkrát v zápase vidieť až na turnaji v Maďarsku, kam fanúšikov pozývame. Sledoval som trochu jeho zápasy v austrálskej lige a vyzeral tam veľmi dobre. Iste, nejdem preceňovať austrálsku súťaž, ale pre porovnanie, v rovnakej súťaži hral aj Kerbashian a mal tam za rovnaký počet zápasov o polovicu menej bodov. Čísla, ktoré urobil Gabrielle v Austrálii by mal problém dosiahnuť hocijaký ligový hráč aj v nitrianskej mestskej lige. Čo sa týka prvého tréningu po pauze, hráčov musím pochváliť. Bolo vidieť, že tri týždne doma nelenili a nastúpili veľmi dobre pripravení," dodal Kmeč.

V príprave sa Nitrania predstavia na turnaji vo Švajčiarsku a zahrajú si aj o Vyšehradský pohár.

aktuálny káder HK Nitra:

brankári: Juraj Šimboch, Miroslav Hanuljak, Juraj Sklenár

obrancovia: Branislav Mezei, Samuel Rázc, Dylan Olsen, Adrián Sloboda, Matúš Rais, Karol Korím, Miroslav Pupák, Mitch Versteeg, Juraj Štefanka

útočníci: Judd Blackwater, Eduard Šimun, Jesse Gabrielle, Lane Scheidl, Kale Kebrashian, Andrej Kollár, Juraj Šiška, Ľubomír Fetkovič, Karol Csányi - Erik Čaládi, Lukáš Hrušík, Denis Pätoprstý, Maxim Vešutkin, Daniil Fominych, Jakub Minárik, Alexander Hvizdoš

Viac o téme: HK Nitra
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/HK Nitra
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články