Slovan s druhou šancou v európskych pohároch: Proti nováčikovi si chce napraviť chuť

Hráči Slovana Bratislava
Hráči Slovana Bratislava

BRATISLAVA - Po nečakanom konci v úvodnom predkole Ligy majstrov 2019/2020 na štíte čiernohorskej Sutjesky Nikšič budú mať futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava šancu na reparát v kontinentálnom pohári číslo dva. Už v stredu sa v druhom kvalifikačnom kole predstavia proti kosovskému mužstvu KF Feronikeli. Zápas na Tehelnom poli má výkop o 18.00 h a povedie ho grécky hlavný rozhodca Athanasios Tzilos. Odveta na Balkáne sa uskutoční na budúci utorok.

"Belasí" si čiastočne napravili pošramotenú povesť v sobotňajšom úvodnom zápase nového fortunaligového ročníka na ihrisku nováčika z Pohronia, kde triumfovali 3:1. "Po zlyhaní v Čiernej Hore sa nachádzame v neľahkej situácii, je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Teraz už myslíme na ďalší zápas v Európskej lige, v ktorom chceme uspieť. Musíme sa dívať dopredu. Stále máme šancu aj v kvalifikácii Európskej ligy," poznamenal podľa webu Slovana Vladimir Radenkovič, ktorý po odvolaní Martina Ševelu viedol mužstvo v Žiari nad Hronom.

Kluby z Kosova účinkujú v európskych pohárových súťažiach iba od sezóny 2017/2018, keďže táto krajina vstúpila do štruktúr Európskej futbalovej únie (UEFA) aj Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) iba v roku 2016. Počas doterajšieho krátkeho pôsobenia v pohárovej Európe ešte žiadny kosovský tím nenatrafil na súpera zo Slovenska.

KF Feronikeli vznikol v roku 1974, sídli v meste Glogovac neďaleko Prištiny. Domáce zápasy hráva na Štadióne Rexhepa Rexhepiho pomenovanom po niekdajšom hráčovi tohto klubu a bojovníkovi za kosovskú nezávislosť, ktorého zabili počas vojny v Kosove 12. februára 1999. KF Feronikeli účinkuje v pohárovej Európe prvýkrát. Z júnovej predkvalifikácie LM postúpil do 1. predkola, v ktorom nestačil na waleský The New Saints.

"Víťazný vstup do domácej ligy nám dodal sebadôveru, ktorá bola po vypadnutí z Ligy majstrov oslabená. Budeme bojovať aj pre našich fanúšikov, aby sme ich potešili v Európskej lige a dostali sa v nej čo najďalej. Poctivo sa pripravíme a urobíme maximum, aby sme si v súboji s Feronikeli vypracovali výhodnú pozíciu do odvety," vyhlásil na klubovom webe španielsky defenzívny stredopoliar Nono.

V prípade, že Slovan preskočí túto kosovskú prekážku, v majstrovskej vetve 3. predkola EL nastúpi proti horšiemu tímu z konfrontácie 2. predkola Ligy majstrov medzi írskym Dundalk FC a azerbajdžanským FK Karabach. Aj v predchádzajúcich štyroch sezónach figuroval Slovan v kvalifikačných kolách Európskej ligy, ale neprenikol do skupinovej fázy. V nej sa však v aktuálnej dekáde predstavil už dvakrát - v ročníkoch 2011/2012 a 2014/2015.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava KF Feronikeli

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA