Austrálsky vtipkár s hlavou plnou starostí: Obul sa do neho bývalý manažér... Kvôli peniazom!

Daniel Ricciardo
Daniel Ricciardo

BOULOGNE - Austrálsky motoristický pretekár Daniel Ricciardo, ktorý v súčasnosti pôsobí v seriáli formuly 1 vo farbách Renaultu, čelí žalobe od svojho bývalého manažéra.

Glenn Beavis sa obrátil na londýnsky najvyšší súd s tým, že jeho niekdajší klient mu dlhuje províziu vo výške viac ako 10 miliónov britských libier (11,115 mil. eur) za sprostredkovanie prestupu z Red Bullu do francúzskej stajne. Ricciardov právny zástupca Jeremy-Courtenay-Stamp však tvrdenie odmietol so slovami: "Nemá na tom žiadnu zásluhu. Budeme sa brániť v plnej možnej miere," cituje ho portál BBC.com.

Podľa informácií webu britskej verejnoprávnej televízie Beavis žaluje dva subjekty, spoločnosť Whitedunes International Holdings Limited z Britských Panenských ostrovov, ktorej stopercentným vlastníkom je Ricciardo, a aj samotného pilota. Beavis tvrdí, že mal s 30-ročným Austrálčanom dohodu, na základne ktorej mal dostávať 20 % z každého uzavretého obchodu. Ráta sa do toho aj kontrakt s Renaultom, ktorý by mal Ricciardovi prinášať za jednu sezónu zárobok viac ako 20 miliónov libier (22,230 mil. eur).

Beavis mal byť hlavným strojcom dohody medzi skúsený pilotom a francúzskou značkou. S manažérom Renaultu Cyril Abiteboulom začal rokovať už v polovici roka 2017. Jednania pokračovali vlani a 2. augusta 2018 došlo k podpisu zmluvy. Ricciardo chcel k 15. decembru 2018 ukončiť spoluprácu s Beavisom, ale po vzájomnej diskusii sa zhodli, že najprv musia uzavrieť všetky nedoriešené záležitosti. Preto naďalej spolupracovali do 31. marca, kedy vypršal kontrakt medzi Beavisom a spoločnosťou Whitedunes International Holdings Limited.

"Naša kancelária bude obhajovať záujmy Ricciarda, pretože jeho stanovisko v tejto veci je jasné. Beavis nemá nárok na žiadne dodatočné zásluhy a my sa budeme brániť. Zatiaľ sme nezverejnili našu obhajobu, ale tá úplne vyvráti tvrdenia protistrany," doplnil Courtenay-Stamp. Aktuálny zamestnávateľ austrálskeho jazdca sa k situácii nechcel vyjadriť. "Je to osobná záležitosť medzi Danielom a Glennom. Z pozície tretej strany to nebudeme komentovať," uviedol Renault v oficiálnom stanovisku.

Rodák z Perthu Ricciardo začínal v F1 v pozícii testovacieho jazdca tímu Scuderia Torro Rosso. V sezóne 2011 debutoval v monoposte stajne HRT a ďalšie dva roky strávil v Torro Rosso. Od edície 2014 sa presunul do Red Bullu a počas piatich sezón ovládol sedem veľkých cien. Od začiatku tohto roka je členom Renaultu a v doterajšom priebehu sezóny nazbieral iba 22 bodov v desiatich pretekoch.


Tagy: Red Bull Daniel Ricciardo Renault

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Alfredo Estrella

DISKUSIA