Obrovská škoda pre britský tenis: Murray prišiel o cennosť, za všetko môže nepozorná vodička!

Andy Murray
Andy Murray

DUNBLANE - Kuriózna dopravná nehoda sa stala v škótskom meste Dunblane, v rodisku dvojnásobného wimbledonského šampióna Andyho Murrayho. Nepozorná vodička nezvládla kontrolu nad svojim automobilom a narazila do zlatej poštovej schránky venovanej spomenutému tenistovi a jeho triumfu na OH 2012 v Londýne, čím po sto rokoch tak nadviazal na podobný úspech krajana Charlesa Winslowa v tomto športovom odvetví.

Škótska polícia oznámila, že kolízia sa udiala pri nízkej rýchlosti a vodička utrpela iba menšie zranenia. Napriek tomu nežiadala o lekárske ošetrenie. Pre BBC poskytol vyjadrenie miestny občan Graham Fleming, ktorý býva neďaleko nehody. "Počul som poriadny náraz, preto som sa pozrel von z okna. Približne o minútu neskôr žena preparkovala svoje auto o pár metrov ďalej a čakala na políciu. Myslím si, že bola trochu zahanbená," povedal Fleming.

Spomenutá nehoda mohla mať aj horšie následky, keďže v inkriminovanom priestore sa nachádzali ľudia. Schránka je totiž obľúbeným turistickým bodom na fotografovanie. "Bolo tam veľa detí. Sedeli na lavičke menej ako meter od poštovej schránky. Nikomu sa však nič nestalo," skonštatoval Fleming. Dodal tiež, že poštová spoločnosť Royal Mail neskôr vybrala listy zo schránky, aby ich bezpečne doručila adresátom. Na túto udalosť na twitteri stručne reagovala aj Murrayho matka Judy. Pridaný článok okomentovala slovami: "Och nie."

Po víťazstve Andyho Murrayho na OH 2012 v Londýne poštová spoločnosť prefarbila schránku v Dunblane zlatou farbou. Vo finále dvojhry mužov Brit zdolal Švajčiara Rogera Federera hladko 3:0 na sety, hoci necelý mesiac predtým s ním prehral na rovnakom mieste vo finále Wimbledonu. Dnes 32-ročný tenista neskôr v brazílskom Rio de Janeiro obhájil olympijské víťazstvo triumfom nad Argentínčanom Juanom Martinom del Potrom.

Po celej Veľkej Británii je viac ako sto podobných schránok so zlatým náterom, ktoré majú pripomínať olympijských aj paralympijských šampiónov z celého kráľovstva na OH 2012 a PH 2012. Na každej z nich je meno jednotlivca alebo tímu so zlatom v roku 2012.


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA