VIDEO Sen českého giganta stále žije, čaká ho však horúca odveta: Premožiteľ Slovana neuspel

Kapitán Plzne Patrik HrošovskýKapitán Plzne Patrik Hrošovský Zdroj: SITA/AP - Paul White

PLZEŇ - Futbalisti Viktorie Plzeň remizovali v utorňajšom domácom úvodnom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov s Olympiakosom Pireus 0:0. Odveta na gréckej pôde je na programe o týždeň 30. júla o 20.30 SELČ.

V drese českého vicemajstra odohral celý zápas s kapitánskou páskou slovenský reprezentant Patrik Hrošovský, ktorý v auguste prestúpi do belgického KRC Genk. Brankár Matúš Kozáčik aj ďalší stredopoliar Roman Procházka sedeli na lavičke náhradníkov Viktorie. Jej najväčšia príležitosť prišla v závere prvého polčasu, keď Aleš Čermák rozohral rohový kop a po hlavičke Jana Kopica si takmer dal vlastný gól Guilherme. Lopta však skončila na žrdi a domáci si ani neskôr nevypracovali žiadny náskok do odvety.

Futbalisti PSV Eindhoven zdolali doma FC Bazilej 3:2, keď v úplnom závere otočili skóre v prospech domácich Sam Lammers a Donyell Malen. Premožiteľ Slovana v prvom predkole Sutjeska Nikšič prehral doma s APOEL-om Nikózia 0:1. Jediný gól zaznamenal argentínsky legionár v drese hostí Tomas De Vincenti v 42. minúte z pokutového kopu. Domáci Stefan Nikolič nevyužil rovnakú možnosť skórovať z penalty v 69. minúte.

Záhrebské Dinamo zvíťazilo na ihrisku gruzínskeho Saburtala Tbilisi 2:0 vďaka gólom Mislava Oršiča a Bruna Petkoviča po zmene strán.

Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus 0:0
/Patrik Hrošovský odohral celé stretnutie, brankár Matúš Kozáčik a Roman Procházka (všetci Plzeň) boli na lavičke náhradníkov/

Saburtalo Tbilisi - Dinamo Záhreb 0:2 (0:0)
Góly: 67. Oršič, 78. Petkovič (z 11 m)

The New Saints – FC Kodaň 0:2 (0:1)
Góly: 18. Sotiriou, 61. Skov (z 11m)

Sutjeska Nikšič – APOEL Nikózia 0:1 (0:1)
Gól: 42. De Vincenti (z 11m)

Viac o téme: Viktoria Plzeň Olympiakos Pireus