VIDEO veľkého debutu hviezd: Barcelona skáče od šťastia, Griezmann a de Jong v drese Blaugranas!

Antoine Griezmann počas prípravného zápasu proti Chelsea

SAITAMA – Prípravné zápasy európskych gigantov sú v plnom prúde a výnimkou nie je ani hviezdami nabitá Barcelona. Jednou z najjagavejších postáv Blaugranas je nová akvizícia z Francúzska, ofenzívny klenot Antoine Griezmann má za sebou debut v novom drese. Prvý ostrý test šikovného ofenzívneho futbalistu znamenal tesnú prehru s londýnskou Chelsea.

Bývalý hráč Atlética Madrid odohral prvý polčas v zápase s The Blues, ktorý sa stal korisťou hráčov anglického tímu. Pod tesnú výhru 2:1 sa podpísali hlavne Tammy Abraham a Ross Barkley, o jediný presný zásah katalánskeho veľkoklubu sa postaral Chorvát Ivan Rakitič. Zverenci legendárneho Franka Lamparda si teda pripísali mimoriadne cenné víťazstvo, ktoré im určite dodá potrebné sebavedomie pred blížiacou sa sezónou anglickej Premier League.

Debutmi v barcelonskom drese sa to len tak hemžilo. Premiéru si odkrútil aj holandský zázrak Frenkie de Jong, ktorý prišiel z Ajaxu Amsterdam. Čestvá posila z tímu semifinalistu Ligy majstrov odohrala druhý polčas. Španielsky klub sa musel zaobísť bez svojich najväčších hviezd vrátane Lionela Messiho, ktorý pauzuje po neúspešnom turnaji Copa América.

Tagy: Chelsea Londýn FC Barcelona Antoine Griezmann Frenkie de Jong