Skúsený Ďurica prichádza do Petržalky! Teším sa na novú výzvu a nevylučujem ani túto možnosť

Ján ĎuricaJán Ďurica Zdroj: fcpetrzalka.sk

BRATISLAVA - Bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica sa stal asistentom trénera Jozefa Dojčana v druholigovom klube FC Petržalka.

Niekdajší obranca sa tak vracia do Petržalky, dres vtedajšej Artmedie obliekal i v sezóne 2005/2006, keď klub účinkoval v skupinovej fáze Ligy majstrov. Neskôr sa stal pilierom slovenskej reprezentácie, predstavil sa na MS 2010 a EURO 2016. "Čaká ma niečo nové. Nebolo ľahké dať definitívnu bodku za futbalovou kariérou a prejsť z pozície hráča na trénerskú lavičku. Pre mňa je to tak trochu skúška, uvidím či v budúcnosti pôjdem práve touto cestou. V Petržalke som dostal priestor, za čo som vedeniu klubu vďačný, som tu a teším sa na novú výzvu," povedal 37-ročný Ďurica pre klubový web.

S petržalským futbalom sa lúčil pred trinástimi rokmi, po úspešnom účinkovaní v Lige majstrov. V sezóne 2004/2005 vybojoval pre klub majstrovský titul, rok predtým triumfoval s Artmediou v Slovenskom pohári. Jeho príchod do Petržalky rezonoval v poslednom čase čoraz silnejšie. Podľa slov prezidenta klubu Mareka Mojta nemusí byť trénerské miesto v realizačnom tíme pre Ďuricu konečná: "Aktuálne bude v tejto sezóne tvoriť trénerský tandem s Jozefom Dojčanom, debatovali sme však aj o širšej perspektíve. V blízkej budúcnosti je v hre aj jeho pôsobenie v štruktúrach klubu." Jeho slová potvrdil aj samotný Ďurica: "Nevylučujem ani túto možnosť, všetko je otvorené. Prichádza niečo nové, chcem sa tak trochu nájsť. Dostal som od vedenia klubu priestor zoznámiť sa s prácou trénera, ak ma to chytí, dám do toho všetko. Čo bude neskôr, ukáže budúcnosť."

Viac o téme: Ján Ďurica FC Peržalka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fcpetrzalka.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články