Trnave nepomohol v Bulharsku ani Van Kessel: Do domácej odvety s dvojgólovým mankom

Na snímke vľavo hráč Trnavy Gino van Kessel a hráč Plovdivu Parvizchon UmarboevNa snímke vľavo hráč Trnavy Gino van Kessel a hráč Plovdivu Parvizchon Umarboev Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

PLOVIDIV - Futbalisti Spartaka Trnava neuspeli v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2019/2020. Zverenci trénera Ricarda Chéua podľahli na ihrisku bulharského Lokomotivu Plovdiv 0:2 (0:1), keď oba góly inkasovali z pokutových kopov. Víťaz slovenského Slovnaft Cupu z minulej sezóny, ktorý v 1. predkole vyradil tím Radnik Bijeljina z Bosny a Hercegoviny, bude mať šancu zvrátiť vývoj 2. predkola v domácej odvete. Tá je v Trnave je naplánovaná na 1. augusta.

Ako prví vážnejšie pohrozili hostia, ale Tavaresova hlavička letela nad bránkovú konštrukciu. Na opačnej strane nebezpečne vystrelil Ožbolt. V 18. min sa do šance dostal Van Kessel, ale jeho strela tesne minula svätyňu Plovdivu. V záverečnej štvrťhodine I. polčasu domáci zatlačili a výsledok sa dostavil. V 34. min sa zastreľoval Iliev, ale v 38. min vnikol do pokutového územia Cvetanov, ktorého nedovolene zastavil Menich. Nariadenú penaltu s istotou premenil skúsený Iliev, ktorý nedal šancu špecialistovi na "jedenástky" Dobrivojovi Rusovovi.

Trnavčania nevstúpili dobre do druhého polčasu. Na Spartak sa valili útoky. Po hodine hry Oršula nedovolene zastavil protihráča a cyperský arbiter druhýkrát ukázal na biely bod. Iliev sa opäť nemýlil - 2:0. V 76. min mohol zvýšiť na 3:0 Ožbolt, ale v poslednej chvíli odvrátil túto hrozbu Halilovič.

Európska liga 2019/2020 - 2. predkolo - prvý zápas:
Lokomotiv Plovdiv (Bul.) - FC Spartak Trnava (SR) 2:0 (1:0)
Góly: 39. a 61. D. Iliev (oba z pok kopu), ŽK: 65. Eze, 90.+ Malembana - 54. Mesík, 60. F. Oršula, 90. Záhumenský, rozhodovali: Christofi - Georgiou, Kalogirou (všetci Cyp.)

Zostavy:
Lokomotiv Plovdiv: Lukov - Petrovič, Eze, Tomaševič - Karageren (77. Malembana), Umarbajev (90. Bahtič), Vitanov, Cvetanov - D. Iliev – Ožbolt (79. Iliev Rusev), Aralica
Spartak Trnava: Rusov - F. Oršula, Menich, Mesík, Záhumenský- Tešija, Dangubič (69. M. Kelemen), Lovat – Tavares (80. M. Turňa), Van Kessel (55. Jakúbek), Halilovič

hlasy po zápase:

Bruno Akrapovič, tréner Plovdivu: "Nezačali sme podľa očakávaní, Trnava je veľmi kvalitný tím. Postupom čase sme sa zlepšili a dostali sme sa do vedenia. Obe mužstvá mali svoje šance, v odvete v Trnave očakávame náročný duel. Dúfame, že tam dokážeme zvíťaziť."

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: "Nezaslúžili sme si prehrať 0:2. Myslím si, že sme si zaslúžili streliť minimálne jeden gól. Vypracovali sme si viac než dosť šancí na vsietenie aspoň jedného gólu. Inkasovali sme z dvoch jedenástok, ale nechcem diskutovať o verdiktoch arbitra, ja nie som rozhodca. Musíme rešpektovať tento výsledok. Máme mladých hráčov, takže aj napriek nahustenému programu sme boli ideálne nachystaní. Plovdiv bol v druhom polčase agresívnejší, chceli sme si vytvoriť priestor, je normálne, že sa vyskytnú chyby. Ešte nie je koniec, je iba polčas. V odvete sa pokúsime o lepší výkon."

Viac o téme: FC Spartak Trnava Lokomotiv Plovdiv