Nepoučiteľný supertalent dostal ďalšiu ranu: Nastal čas na budíček, inak môže byť neskoro!

Alexander Zverev
Alexander Zverev

NEW YORK - Bývalý slávny český tenista Ivan Lendl už nie je trénerom Alexandra Zvereva. Osemnásobný grandslamový víťaz podľa zámorských médií ukončil spoluprácu s piatym hráčom sveta. 22-ročného Nemca viedol Lendl od minulého augusta.

59-ročný Lendl skončil ako Zverevov tréner krátko po tom, čo ho víťaz 11 titulov ATP skritizoval. "Naše tréningy trvajú dve hodiny a on pol hodinu z toho rozpráva o svojom psovi alebo o tom, ako hral golf. Mal by do toho dávať viac," prehlásil Zverev na turnaji v Hamburgu. 

Lendl sa k Zverevovmu trénerskému tímu pripojil minulý rok v auguste a pod jeho vedením vyhral v novembri Turnaj majstrov. Naposledy uspel Zverev v máji na turnaji v Ženeve, avšak k tomuto triumfu až tak Lendl neprispel, pretože celú antukovú časť sezóny vynechal. 

Lendl viedol okrem Zvereva aj dvakrát Andyho Murrayho. Pri prvom angažmáne mu pomohol k prvým dvom triumfom na grandslamoch - Wimbledon a US Open 2013. Potom s ním vyhral aj Wimbledon v roku 2016, keď vo finále porazil kanadského bombardéra Miloša Raonica. 

Rozchod Lendla a Zvereva prednedávnom nepriamo predpovedal aj legendárny Boris Becker. "Ich vzťah nie je vôbec dobrý. V takýchto situáciách buď musíte začať robiť veci správnym spôsobom alebo to všetko ukončiť," povedal 51-ročný Nemec. Okrem toho naznačil, že za krachom spomenutej spolupráce mohol byť z väčšej časti jeho mladší krajan. "Keď máte trénera takejto špičkovej úrovne ako je Ivan Lendl, musíte ho mať pri sebe, inak vám nedokáže pomôcť," dodal Becker.

Narážal tým na skutočnosť, že Lendl vynechal kompletnú antukovú sezónu, čo už vtedy vyvolalo množstvo otáznikov. "Voči 'Saschovi' mám veľkú dôveru, stále je to veľmi mladý tenista. Myslím si, že jedného dňa sa môže stať výborným hráčom, ale v súčasnosti má problémy aj mimo kurtu. To komplikuje jeho prácu natoľko, že sa to nedá zosúladiť s mojou filozofiou," povedal podľa webu tennisworldusa.org 59-ročný ostravský rodák Lendl.


Tagy: Ivan Lendl Alexander Zverev

Zdroj:
ČTK, SITA
Foto:
SITA/AP - Tim Ireland

DISKUSIA