Škriniarovci majú vážneho konkurenta: United v pozore, do bitky o hviezdu sa zapojil ďalší gigant

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku

MANCHESTER – Belgický futbalista Romelu Lukaku prežíva poriadne rušné leto a o jeho budúcnosti stále nie je rozhodnuté. Útočník Manchestru United je na zozname celej palety európskych veľkoklubov, pričom prím hrajú giganti z Talianska. Po avizovanom záujme Interu Miláno sa hlási v posledných rokoch najúspešnejší tím z Apeninského polostrova.

Podľa najnovších informácií Sky Sports by mal Juventus Turín osloviť červených diablov z Manchestru, pričom na radare má práve statného zakončovateľa. Súčasťou obchodu by mohol byť aj Paulo Dybala. Meno argentínskeho technického hráča s poľskými a talianskymi koreňmi sa skloňuje v súvislosti s potenciálnym odchodom už dlhodobo a možno práve v tomto prestupovom období sa naozaj zrealizuje.

O služby Romelula Lukakua má záujem aj Inter Miláno. Taliansky klub hľadá možného nástupcu Maura Icardiho a práve belgický bombardér by mohol predstavovať zaujímavú alternatívu. Škriniarovci dokonca ponúkli klubu z Old Trafford 60 miliónov eur, ale Manchester United žiada za svojho hráča vyššiu sumu.

26-ročný futbalista má za sebou rozpačitú sezónu. V drese United nastúpil do 45 súťažných zápasov a zaznamenal len 15 gólov, pričom predvlani skóroval až 27-krát. Čo sa však rodákovi z Antverp nedarilo v klubových farbách, vynahradil si v belgickom národnom tíme, v ktorom prežil ďalšiu plodnú sezónu. Do Manchestru United prestúpil v roku 2017 z Evertonu za približne 75 miliónov libier.


Tagy: Manchester United Juventus Turín Romelu Lukaku Paulo Dybala

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/Martin Rickett/PA via AP; Twitter/Sky Sports News

DISKUSIA