Veľkolepé plány zámorskej superstar: VIDEO LeBron ako prameň nekonečnej inšpirácie

James HardenJames Harden Zdroj: SITA/AP/Eric Christian Smith

HOUSTON - Špičkový basketbalista zámorskej NBA James Harden oznámil, že vstupuje do futbalového priemyslu. Najužitočnejší hráč základnej časti ročníka 2017/2018 uviedol, že sa stal spoluvlastníkom klubu účastníka Major League Soccer - Houston Dynamo. Hardena už pred niekoľkými dňami zahliadli, ako z tribúny štadióna spomenutého klubu sleduje zápas dvoch popredných európskych značiek Bayernu Mníchov a Realu Madrid.

Podľa finančných expertov sú v tomto období kluby MLS považované za veľmi dobré dlhodobé investície, a to aj napriek tomu, že zatiaľ generujú veľmi nízke príjmy oproti iným populárnym športom na severoamerickom kontinente. Pre jedného z najlepšie platených športovcov súčasnosti Hardena to navyše nemusí predstavovať rizikový krok, keďže už teraz si môže byť istý, že v novej sezóne 2019/2020 zarobí v tíme Houston Rockets približne 38 miliónov dolárov.

Ako 29-ročný je Harden momentálne na vrchole svojej kariéry v NBA. Nie je však prvým basketbalistom, ktorý sa rozhodol investovať vo futbale. Už v roku 2011 LeBron James kúpil dvojpercentný podiel v anglickom FC Liverpool. Magazín Forbes vtedy napísal, že Jamesa to stálo 6,2 milióna dolárov. Prešlo osem rokov a jeho podiel je aj vďaka tohtoročnému triumfu "The Reds" v Lige majstrov päťkrát hodnotnejší - na úrovni 32 miliónov dolárov.

Harden priznal, že za jeho vstupom do futbalu je taktiež snaha propagovať vlastnú značku aj v iných oblastiach ako iba v basketbale. "Môžem budovať svoj imidž na globálnej úrovni. Rovnako ako LeBron James v spojení s FC Liverpool," poznamenal.

Na snímke hráč Houstonu Galéria fotiek (2) James Harden Zdroj: TASR/AP Photo/David J. Phillip

Rovnako aj pre Houston Dynamo môže byť spojenectvo s Hardenom plusové. Klub ročne minie na platy hráčov dovedna 8 miliónov dolárov, čo je zlomok Hardenových príjmov. V roku 2017 predstavovali príjmy Dynama sumu 28 miliónov. Práve Harden môže pre účastníka MLS znamenať nárast ziskov, keďže tento hráč v najbližších štyroch rokov sám zarobí takmer 400 miliónov dolárov, z toho 200 miliónov vďaka reklamnej zmluve s jedným z najväčších svetových výrobcov športového náčinia.

Viac o téme: James Harden Major League Soccer Houston Dynam
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA/AP/Eric Christian Smith; Twitter/James Harden
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy