Tourminátor Sagan má zelený dres vo vrecku: O rekord ho môže obrať iba čistá katastrofa!

Peter Sagan
Peter Sagan

VAL THORENS - Slovenský cyklista Peter Sagan sa nezapojil do boja o víťazstvo v 20. etape a sústredil sa na splnenie limitu. Nikto z konkurentov ho už nemôže bodovo predstihnúť v súťaži o zelený dres. V nedeľu bude v hre posledných 70 bodov, čo pri Saganovom 85-bodovom náskoku pred druhým Eliom Vivianim znamená, že ak príde do cieľa v Paríži, stane sa rekordný siedmy raz víťazom bodovacej súťaže na Tour de France.

Slovenský cyklista Peter Sagan sa nezapojil do boja o etapové víťazstvo a sústredil sa na splnenie limitu. Nikto z konkurentov ho už nemôže bodovo predstihnúť v súťaži o zelený dres. V nedeľu bude v hre posledných 70 bodov, čo pri Saganovom 85-bodovom náskoku pred druhým Eliom Vivianim znamená, že ak príde do cieľa v Paríži, stane sa rekordný siedmy raz víťazom bodovacej súťaže na Tour de France.

V nedeľu je na programe záverečná 21. etapa s cieľom na Elyzejských poliach v Paríži. Na svoje si prídu šprintéri, ktorí zabojujú o prestížne víťazstvo. Peter Sagan v minulosti skončil pod Eiffelovkou dvakrát druhý a aj teraz bude patriť k favoritom. "Zajtra je na rade Paríž a etapa pre šprintérov, vyhrať na Elyzejských poliach by bolo úžasné. Bola to krásna Tour," povedal Sagan.

"Dnes to bola krátka etapa, ale nebolo to ľahké. Som šťastný, že som prežil tento kopec. Som veľmi rád aj za Emanuela Buchmanna, ktorý odjazdil veľmi silné preteky," doplnil neskôr Sagan prostredníctvom oficiálnej stránky tímu Bora-Hansgrohe.


Tagy: Peter Sagan BORA-hansgrohe Egan Bernal Tour de France 2019

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Profimeda

DISKUSIA