VIDEO Slovan nedal Michalovciam žiadnu šancu, Kozákova družina vyhrala rozdielom triedy

Radosť hráčov ŠK Slovan BratislavaRadosť hráčov ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 2. kola Fortuna ligy 2019/2020 nad MFK Zemplín Michalovce 3:0. Úradujúci majster má na konte plný počet šesť bodov, Michalovčania nulu. Najbližšie bude Slovan v akcii v utorok, keď ho čaká odveta 2. predkola Európskej ligy UEFA na ihrisku KF Feronikeli.

Slovan nastúpil bez najlepšieho strelca uplynulej sezóny Šporara, iba na lavičke zostali Nono, Bajrič a Čavrič. Hosťujúci kouč spravil dve zmeny v porovnaní s nevydareným duelom so Žilinou. Už v prvej minúte však michalovský brankár Kira lovil loptu zo siete, keď sa po rohu Dražiča presadil hlavou Abena - 1:0.

Hostia sa po zranení kapitána Žofčáka ešte viac zatiahli do obrannej ulity a nechali Slovan búšiť, hráči úradujúceho majstra sa však niekedy utápali v parádičkách. Náskok sa im podarilo zdvojnásobiť v 21. minúte, Moha našiel krížnym centrom Daniela a ten vnútri šestnástky poslal loptu do protipohybu brankára - 2:0. Domáci mohli odovzdanému súperovi nasúkať do prestávky ďalšie góly, ale Ratao a Moha neprekonali Kiru.

Matúš Kira, Matúš Vojtko Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V 50. minúte sa Ratao rútil z ľavého krídla na brankára hostí, lenže do lopty kopol svojou pravačkou príliš slabo a Vojtko ju pred čiarou upratal do bezpečia. Michalovčania po zmene strán pokračovali v nevýraznom výkone. Ich ojedinelý svetlý moment prišiel v 59. minúte, keď sa po Vojtkovej strele zatriaslo brvno domácej brány. Inak si "belasí" s prehľadom strážili dianie na ihrisku a snažili sa o zvýšenie náskoku.

Podarilo sa im to v 70. minúte, Moha v dobrej pozícii zbytočne nešpekuloval a vymietol ľavý vinkel - 3:0. V 77. minúte predviedol šikovný slalom Dražič, prešiel cez niekoľkých hráčov, ale z uhla už nedokázal zakončiť. Slovan sa naďalej tlačil dopredu, v 81. minúte Kira podržal svoj tím po strele Daniela, ktorú vyrazil na žrď. Slovan zaknihoval presvedčivé víťazstvo rozdielom triedy a spravil si náladu pred cestou do Kosova.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 3:0 (2:0)
Góly: 1. Abena, 21. Daniel, 70. Moha. ŽK: Abena - Petro, Grič. Rozhodovali: Prešinský - Kováč, Galo, 5585 divákov.

Slovan: Greif - Medveděv, Abena, Božikov, Suchockij (74. Vernon) - Ljubičič, De Kamps (60. Rabiu) - Daniel, Dražič, Moha - Ratao (69. Strelec)

Michalovce: Kira - M. Kolesár (46. Kountouriotis), Grič, Carrillo, Petro, Vojtko - Turik - Mavretič, Žofčák (11. Hovhannisjan), Danko (87. Begala) - Trusa

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Hráči si uvedomili, že ich povinnosť dnes bola vrátiť sa do starých koľají. Začali sme výborne, hneď z prvého rohu sme strelili gól. Potom sa nám hralo ľahšie, kvalita bola jednoznačne na našej strane. Vieme však, že nás čaká veľa práce, ale myslím, že sme urobili malý krôčik a budeme sa zlepšovať. Od hráčov som videl väčšie nasadenie i srdce a dúfam, že to videli aj fanúšikovia."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Z mojej strany nie je veľmi čo hodnotiť. Bol tam veľký rešpekt, ľahké straty v strednej zóne, na ktoré sme upozorňovali hráčov. Chceli sme vychádzať z pozornej obrany, ale opäť sme poriadne ani neboli na ihrisku a už sme prehrávali. Čaká nás veľa roboty, musia prísť ďalší hráči a chce to aj poriadnu dávku trpezlivosti. Slovan vyhral zaslúžene, bol jednoznačne lepší."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce Fortuna liga