Široký prehovoril o návrate: Niekto chce, aby Slovan licenciu nezískal a aspoň rok nehral!

Juraj Široký ml.
Juraj Široký ml.

BRATISLAVA - V ostatných týždňoch v slovenskom hokeji rezonuje najmä budúcnosť klubu HC Slovan Bratislava po odchode z Kontinentálnej hokejovej ligy. "Belasí" majú záujem o návrat do najvyššej domácej súťaže, ktorú od sezóny 2019/2020 riadi Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) prostredníctvom Ligovej rada SZĽH.

Bratislavský klub však má z ostatných rokov záväzky vo výške niekoľko miliónov eur. Dlh voči mestu Bratislava za užívanie priestorov Zimného štadióna Ondreja Nepelu už Slovan vyrovnal, omnoho vyššie však sú jeho nevyrovnané záväzky voči hráčom. Otázne teda je, či dostane licenciu pre štart v Tipsport lige 2019/2020.

Na oficiálnej stránke Slovana bol uverejnený rozhovor s Jurajom Širokým mladším, kde otvorene odpovedal na viaceré dôležitých otázok. Prehovoril o pôsobení v KHL, nevyplatených dlhoch, ale aj o budúcnosti klubu.

"S hráčmi sme sa zmluvne dohodli, že všetky podlžnosti im budú vyplatené najneskôr do konca apríla budúceho roku, t.j. do konca nadchádzajúcej sezóny, pravidelnými mesačnými splátkami. Od SZĽH sme nikdy nepožadovali ani nebudeme požadovať žiadne ústupky. Akékoľvek špekulácie na túto tému sú úplne zbytočné a neopodstatnené. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že ich živia ľudia, ktorým z rôznych dôvodov návrat Slovana do najvyššej slovenskej súťaže jednoducho nevyhovuje," priznal Široký ml. a pokračoval.

"Mám pocit, že sa tu rozpútala istá kampaň, aby Slovan licenciu nezískal a aby minimálne rok nemohol hrať. Myslím, že je to iniciatíva pár ľudí, ktorým Slovan leží v žalúdku. Zrejme majú nejaké vlastné záujmy a ambície, dokonca mám informácie, že sú medzi nimi aj bývalí hráči Slovana, čo ma veľmi mrzí," dodal.

Slovan všetky potrebné podmienky splnil

Jednou z podmienok návratu Slovana do najvyššej slovenskej súťaže je vyrovnanie dlžôb voči hráčom z uplynulých sezón. "Samotný proces na udelenie ligovej licencie má klub vo svojich rukách len do určitého momentu. Všetko, čo bolo potrebné urobiť, sme splnili, ale o licencii rozhoduje Ligová rada a Výkonný výbor SZĽH, ktorý bude hlasovať. Dozvedel som sa, že je na nich vyvíjaný určitý tlak, aby nehlasovali v prospech Slovana. Pre všetkých fanúšikov belasých ešte raz opakujem: všetky potrebné podmienky sme vo veľmi krátkom čase od rozhodnutia opustiť KHL splnili. Verím, že zvíťazí zdravý rozum a v septembri budeme spolu chodiť na tipsportligový hokej," prezradil. 

Nevyhol sa ani otázke o budúcnosti klubu, ktorá je nateraz zahalená neistotou. "Našou prioritou je predovšetkým stabilizovať klub v Tipsport Lige po všetkých stránkach – finančne, športovo, marketingovo. Chceme čo najskôr po začiatku sezóny prilákať do hľadiska arény fanúšikov peknou hrou, vyhrávať na domácom štadióne čo najviac zápasov a byť v čo možno najlepšej forme na prelome rokov, keď bude liga vstupovať do svojej rozhodujúcej fázy. Slovan je fenomén a vždy vzbudzoval veľké emócie, či už pozitívne alebo negatívne. My budeme radi, ak fanúšikovia prídu na štadióny a Slovan prispeje k tomu, aby priemerná návštevnosť Tipsport Ligy výrazne stúpla," povedal Široký ml.  


Tagy: HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
hcslovan.sk

DISKUSIA