Už aj hokejbal bude mať svoju NHL: V Kanade vznikla prvá profesionálna liga!

V rámci hokejbalu sa chystá unikátny projektV rámci hokejbalu sa chystá unikátny projekt Zdroj: Facebook LNHB

MONTREAL - Obrovská novinka, ktorá zmení postavenie hokejbalu a dostane ho na úplne iný level. V Kanade totiž od budúceho leta spustia profesionálnu hokejbalovú ligu vo formáte traja proti trom.

"Vážení priatelia, s veľkou hrdosťou vám oznamujeme oficiálne spustenie NBHL (National Ball Hockey League), prvej profesionálnej ligy v histórii hokejbalu vo formáte 3vs3. Naša organizácia, zložená z nadšencov tohto športu, každý deň tvrdo pracuje na vybudovaní čistej a pevnej štruktúry s cieľom rozvinúť hokejbal.  Spustenie takéhoto projektu vyvoláva veľa zvedavosti a aby sme vám ponúkli trochu viac, všetci hráči budú platení profesionáli. Poďme spolu snívať vo veľkom!" píše sa v oficiálnej správe vedenia ligy.

Už čoskoro sa verejnosť o súťaži dozvie oveľa viac, pretože je plná noviniek a prekvapení. Šancu zahrať si v nej budú mať nielen zámorskí hráči, ale aj Slováci, ktorí v tomto športe patria medzi absolútnu elitu. 

Už aj hokejbal bude Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook LNHB

Veľký podiel na vytvorení profesionálnej ligy má aj hokejbalová federácia WBHF (World Ball Hockey Federation), ktorá tento šport posúva každým rokom stále na vyššiu úroveň. Toto je taktiež jeden z krokov. Tým druhým je podpis zmluvy s NHL, ktorá bude napomáhať a podporovať nielen profesionálnu hokejbalovú ligu, ale aj hokejbal samotný. 

Viac o téme: Hokejbal WBHF LNHB
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook LNHB; VIDEO: Facebook LNHB
  • Zdroj: športky

Súvisiace články