VIDEO Obhajoba titulu a napravená chuť: Holloway jasným verdiktom vybodoval Edgara

Max Holloway (vľavo) obhájil svoj titul
Max Holloway (vľavo) obhájil svoj titul

EDMONTON - Americký zápasník Max Holloway obhájil svoj titul v súboji miešaných bojových umení (MMA) v noci na nedeľu nad vyzývateľom Frankiem Edgarom. V hlavnom zápase pérovej váhovej kategórie (do 65,8 kg) najprestížnejšej svetovej organizácie UFC na podujatí s číselným označením 240 v kanadskom Edmontone zvíťazil 27-ročný šampión jednomyseľným verdiktom rozhodcov po 5. kolách (50:45, 49:46, 48:47).

Úspešnou obhajobou si tak čiastočne napravil chuť po aprílovom prehratom titulovom zápase o dočasného šampióna ľahkej váhy proti Dustinovi Poirierovi. Holloway výhrou nad Edgarom obhájil svoj opasok už po tretí raz v sérii.

"Všetci mi hovorili, že s Edgarom nemôžem zápasiť na zemi. Chcel som s ním zápasiť päť kôl, aby som dal jasne najavo všetkým, že som stále tu," uviedol Holloway po dueli. V hlavnom predzápase večera si jednomyseľným verdiktom po 3 kolách poradila Brazílčanka Chris Cyborgová s kanadskou vyzývateľkou Feliciou Spencerovou. 

V ďalšom súboji by Cyborgová mohla vyzvať na odvetu krajanku Amandu Nunesovú, s ktorou utrpela prehru tvrdým knokautom v decembri uplynulého roka na podujatí UFC 232. Informáciu priniesol portál ESPN.com.


Tagy: Max Holloway Frankie Edgar

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP; Video: Youtube

DISKUSIA