Juniori Slovana s posilami z áčka deklasovali Skalicu, dubnický uragán v prvom polčase

ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava "B" zaskočil Skalicu Zdroj: skslovan.com

BRATISLAVA - V nedeľňajších stretnutiach 2. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2019/2020 boli v akcii B-mužstvá fortunaligových účastníkov.

Najvýraznejší výsledok zaznamenala rezerva bratislavského Slovana, ktorá si doma poradila so Skalicou vysoko 4:0. Za "belasých" nastúpili aj niektorí hráči z "áčka". Dvaja z nich, Mitch Apau a Dávid Strelec, sa už do prestávky zapísali do streleckej listiny. Ďalšie dva zásahy Slovana pridali po zmene strán Jozef Herman a Adam Jackuliak.

Víťazstvo rozdielom triedy dosiahol aj B-tím MFK Ružomberok. Liptáci síce v dueli proti KFC Komárno inkasovali už v 5. min, keď sa presadil Christian Bayemi, no v ďalšom priebehu dávali góly už iba domáci. Ešte do prestávky "preklopili misky váh" na stranu Ružomberčanov Tomáš Bobček a Martin Regáli. Druhý menovaný pridal v druhom polčase ešte jednu "trefu" a výhru MFK 4:1 spečatil v nadstavenom čase Matúš Kmeť.

V dueli medzi tímami MŠK Žilina "B" a FK Dubnica nad Váhom padlo až šesť gólov - všetky už v úvodnej polhodine. Hrdinom zápase bol Maroš Čurik z mužstva hostí, ktorý sa hetrikom výraznou mierou pričinil o druhé víťazstvo Dubničanov (4:2) v novej druholigovej sezóne.

Po dvoch kolách má na konte plný počet bodov kvarteto účastníkov II. ligy - ružomberské "béčko", Poprad, Petržalka a Dubnica nad Váhom. Naopak, bez bodu sú na chvoste tabuľky tri mužstvá, a to Púchov, Bardejov a Šamorín.

MŠK Žilina "B" - FK Dubnica nad Váhom 2:4 (2:4)
Góly: 8. Bičachčjan, 21. Rusňák - 4., 18. a 30. Čurik, 10. M. Kuzma

MFK Ružomberok "B" - KFC Komárno 4:1 (2:1)
Góly: 18. a 75. Regáli (druhý z pok. kopu), 13. Bobček, 90.+ M. Kmeť - 5. Bayemi

ŠK Slovan Bratislava "B" - MFK Skalica 4:0 (2:0)
Góly: 18. Apau, 27. Strelec, 63. Herman, 70. Jackuliak, ČK: 45.+ Milota (Skalica)