VIDEO Koniec hneď v druhom kole: Ak by to rozhodca nezastavil, nasledoval by masaker!

Davis ukončil Nunesa a obhájil titul organizácie WBA
Davis ukončil Nunesa a obhájil titul organizácie WBA

BALTIMORE - Americký boxer Gervonta Davis v noci na nedeľu obhájil titul organizácie WBA v superpérovej váhovej kategórii. Na galavečeri v jeho rodnom meste Baltimore ukončil 24-ročný úradujúci šampión v 2. kole zápasu panamského vyzývateľa Ricarda Núñeza.

Davis si víťazstvom upravil svoju bilanciu na úctyhodných 22 výhier bez jedinej prehry. Dvadsaťjedenkrát sa z výhry tešil pred vypršaním časového limitu. "Bolo úžasné bojovať pred mojimi priateľmi a rodinou. Toto nie je len moja výhra, ale aj výhra Baltimoru," povedal Davis po zápase.

Hlavný arbiter Harvey Dock predčasne zastavil duel v 2. kole, keď Davis zasypal Núñeza spŕškou presných úderov. Po zápase sa Dock zastal svojho rozhodnutia, ktoré bolo ovplyvnené nedávnym úmrtím dvoch mladých boxerov v ringu a to Maxima Dadaševa a Huga Santillana.

"Videl som, ako Núñeza trafili naozaj tvrdé údery a rozhodol som sa zastaviť duel. Myslím si, že v tom čase už bol naozaj bezbranný a nemal šancu," uviedol Dock. Davis by v ďalšom zápase mohol nastúpiť proti krajanovi Tevinovi Farmerovi, ktorý v sobotu zdolal Guillaumeho Frenoisa. Informáciu priniesla agentúra AP.


Tagy: Gervonta Davis Ricardo Núñez

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Julio Cortez; Video: Youtube

DISKUSIA