Z nočného klubu ho odviedla polícia: Maďarský plavec má na MS veľký problém

Tamás Kenderesi
Tamás Kenderesi

GWANDŽU - Maďarský plavec Tamás Kenderesi čelí obvineniu zo sexuálneho obťažovania. Bronzového medailistu z OH 2016 v Riu na 200 m motýlik zatkla v nedeľu juhokórejská polícia počas MS v Gwandžu.

Agentúra Yonhap už v nedeľu ráno informovala, že polícia zadržala nemenovaného zahraničného plavca, NT News neskôr potvrdili, že zatknutým je Kenderesi. Dvadsaťdvaročný maďarský reprezentant mal približne o tretej hodine rannej v nočnom klube sexuálne obťažovať 18-ročnú ženu.

Obeť okamžite privolala políciu, ktorá účastníka MS na mieste zatkla. Plavec ako aj jeho zástupca všetky obvinenia popreli. Kenderesiho neskôr polícia prepustila a mohol sa tak vrátiť do dediny pre športovcov. Má však zákaz najbližších 10 dní opustiť krajinu. Kenderesi obsadil na MS ôsme miesto v stredajšom finále na 200 m motýlik.

Incident sa udial iba 24 hodín po tom, čo sa v nočnom klube v blízkosti dediny pre športovcov v Gwandžu zrútil strop vstavaného poschodia. Nehoda si vyžiadala životy dvoch ľudí, ďalších 16 ľudí utrpelo zranenia. Medzi zranenými bolo aj sedem účastníkov MS.


Tagy: Tamás Kenderesi

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA