VIDEO Ineos s ďalším dôvodom na radosť: Froome je v rehabilitácii popredu

Chris FroomeChris Froome Zdroj: Twitter Team INEOS

PARÍŽ - Ďalšou skvelou správou pre tím Ineos je vedľa nedeľného triumfu Egana BernalA na Tour de France lepšiaci sa zdravotný stav štvornásobného šampióna Tour Chrisa Froomea. Šéf stajne Dave Brailsford uviedol, že slávny britský cyklista je po vážnom júnovom zranení v rehabilitácii napred oproti plánu.

Potom, čo vlani zvíťazil jeho tímový kolega Geraint Thomas, vyhlásil tento rok Froome útok na piaty triumf na Tour. Štyri týždne pred štartom 106. ročníka mal ale pri prechádzaní trasy časovky prípravného závodu Critérium du Dauphiné vo vysokej rýchlosti pád, pri ktorom si zlomil stehennú kosť, hrudnú kosť, krčný stavec, lakeť a rebrá.

Minulý týždeň rodák z Nairobi zverejnil video, na ktorom doma zdravou nôh šliape na bicykli. Podľa Brailsforda tak Froomeova rehabilitácia prebieha lepšie, než sa očakávalo."Je veľmi popredu oproti tomu, v čo dúfal. Pustil sa do toho ako typický Chris Froome. Snáď ho budúci rok uvidíme späť na Tour de France," povedal BBC Brailsford po ďalšej mimoriadne úspešnej Tour svojho tímu, ktorý vďaka Bernalovi ovládol siedmy z posledných ôsmych ročníkov najslávnejšieho svetového závodu. Vlaňajší šampión Thomas navyše skončil druhý.

 

 

Sám Froome v nedeľu na twitteri svojmu mladému kolumbijskému kolegovi pogratuloval a pripil mu šampanským.

 

 

Viac o téme: Chris Froome Ineos
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter Team INEOS; VIDEO: Twitter
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články