Sparta sa proti nováčikovi poriadne natrápila: V Budejoviciach zachraňovala len bod

Sparta si v pražskom derby podelila body s BohemiansomSparta si v pražskom derby podelila body s Bohemiansom Zdroj: sparta.cz

ČESKÉ BUDEJOVICE - Futbalisti Sparty Praha len remizovali v pondelňajšej dohrávke 3. kola českej najvyššej súťaže na ihrisku nováčika z Českých Budejovíc 2:2. Zverenci trénera Václava Jílka museli dokonca doťahovať dvojgólový náskok domácich, keď sa v prvom polčase presadili niekdajší hráči Sparty Slovák Ivan Schranz a z pokutového kopu Jiří Kladrubský.

Sparťanov zachránili v 49. minúte Guelor Kanga a deväť minút pred koncom striedajúci Benjamin Tetteh. "Rudí" dokázali v troch kolách nazbierať len štyri body a so skóre 4:4 im patrí priebežná ôsma priečka. Nováčik z Budějovíc je priebežne šiesty.

České Budějovice - Sparta Praha 2:2 (2:0)
Góly: 4. SCHRANZ, 45.+8 Kladrubský (z 11 m) - 49. Kanga, 81. Tetteh