Lov bohatej parížskej chobotnice na ostrovoch: V chápadlách PSG pristála africká motorová myš

Idrissa Gueye v Európskej lige proti RužomberkuIdrissa Gueye v Európskej lige proti Ružomberku Zdroj: TASR/Branislav Račko

PARÍŽ - Záložník Idrissa Gueye prestúpil z Evertonu do Paris Saint-Germain. Francúzsky celok zaplatil za 29-ročného senegalského futbalistu podľa médií asi 30 miliónov eur a podpísal s ním štvorročnú zmluvu.

Gueye sa vracia do Francúzska po štyroch rokoch. V minulosti totiž pôsobil päť rokov v Lille, s ktorým v roku 2011 získal majstrovský titul i národný pohár. V júli 2015 zamieril do Aston Villy, odkiaľ po jedinej sezóne zakončenej zostupom zamieril senegalský reprezentant do Evertonu. 

"Som nesmierne hrdý, že podpisujem s Paris Saint-Germain. Po tom, ako som sa sústredil na Africký pohár národov so Senegalom, som chcel pozdvihnúť moju kariéru príchodom do PSG. Je to jeden z najštruktúrovanejších a najambicíoznejších projektov v Európe," povedal Gueye.

 

 

Okrem prvých slov po príchode do Paríža nezabudol ani na Everton a posledné tri roky v tomto klube od rieky Mersey. Mužstvu, vedeniu a fanúšikom poďakoval za všetko, čo behom spomínaného obdobia zažil. 

"Blues, ĎAKUJEM! Od môjho príchodu som sa cítil v tomto klube doma, privítali ste ma s rodinou s otvorenou náručou. Everton mi dal možnosť pokračovať v Premier League a prežil som úžasné skúsenosti, ktoré si budem navždy vážiť. Som vďačný, že som mal vašu lásku a podporu počas celej tejto cesty bez ohľadu na počasie či výkony. Ako viete, začínam novú etapu, o ktorej som sníval od detstva. Keď sa objavila, nemohol som ju odmietnuť. Tréneri a spoluhráči, budete mi chýbať  a budem vás naďalej podporovať. Everton... sme rodina a budeme ňou. Merseyside bude pre mňa vždy modrá. S láskou Idrissa Gana Gueye." 

Viac o téme: PSG Idrissa Gueye
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR/Branislav Račko; VIDEO: YouTube/Matthews Football; Twitter/Idrissa Gana Gueye
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy