Futbalová vášeň a nadšenie: Taliansky gladiátor pripravený na novú výzvu, nemohol odmietnuť!

Daniele De Rossi bol oficiálne predstavený v novom klube
Daniele De Rossi bol oficiálne predstavený v novom klube

BUENOS AIRES - 36-ročná ikona talianskeho futbalu menom Daniele De Rossi vymenila AS Rím za Bocu Juniors. V argentínskom klube sa v pondelok dočkal oficiálneho predstavenia, ktoré prebehlo na ikonickom Bombonera Stadium. Dlhoročný záložník Giallorossi podpísal ročný kontrakt.

Na štadióne sa dočkal divokého privítania a dostal číslo 16, presne ako v Ríme. "Ak milujete futbal a štadióny plné vášne, nik by nemal odmietať skúsenosť tohto typu," odpovedal na otázku, či má pre futbalistov v Európe nejaký odkaz.

Boca Juniors patrí k najúspešnejším klubom nielen na domácej argentínskej pôde, ale v celej Južnej Amerika. Šampiónmi argentínskej súťaže sa stali 33-krát, s čím sú na druhom mieste za River Plate (36) a šesťkrát sa tešili z triumfu v Copa Libertadores, kontinentálnej obdoby európskej Ligy majstrov. Tu sú tiež druhí o jeden titul za krajanmi z Independiente (7). 

De Rossi má v Boce obrovské ciele. Je rodeným víťazom a gladiátorom. "Môj cieľ s Bocou je rovnaký. Vyhrať Libertadores a vyhrať ligu. Z toho, čo som počul, je cieľom vyhrať všetko," povedal De Rossi, ktorý pomohol Taliansku k titulu v roku 2006. Za Squadra Azzura odohral 117 zápasov. 

Dres Bocy Juniors obliekli niekdajšie hviezdy typu Diego Maradona, Martin Palermo, Juan Román Riquelme, Walter Samuel či Carlos Tevez. Trojica Maradona, Samuel a Tevez hviezdila v talianskej lige, avšak De Rossi je prvým mužom, ktorý putuje opačným smerom.

Ikona AS Rím hľadala miesto, kde by našla stimulujúcu futbalovú atmosféru, keďže žije futbalom 24 hodín denne. Zvolením Bocy Juniors ju s najväčšou pravdepodobnosťou našiel. Ktovie, ako ohodnotí duel proti rivalovi River Plate, keď k nemu príde. 


Tagy: Boca Juniors Daniele De Rossi

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
Twitter/Boca Juniors

DISKUSIA