Aký je skutočný Schumacherov stav? Zúfalí fanúšikovia sa dočkali, stále bliká iskierka nádeje

Michael SchumacherMichael Schumacher Zdroj: SITA/AP/Shizuo Kambayashi

BERLÍN - V decembri ubehne už šesť rokov od vážnej nehody bývalého nemeckého pretekára formuly 1 Michaela Schumachera. Momentálne sa doma vo Švajčiarsku zotavuje z ťažkého zranenia hlavy, no podľa slov prezidenta Medzinárodnej automobilovej federácie Jeana Todta sa jeho zdravotný stav zlepšuje.

Sedemdesiattriročný Francúz je blízkym priateľom rodiny sedemnásobného majstra sveta a spoločne vraj aj sledovali preteky formuly 1. "Michael je v tých najlepších rukách. Doma je o neho skvelé postarané. Vždy som s mojimi tvrdeniami opatrný, ale jeho pravda, robí pokroky," cituje slová bývalého šéfa Ferrari britské periodikum Daily Mail.

Spoločne získali pre tím z Maranella päť majstrovských titulov a začiatkom tohto storočia dominovali "kráľovnej motošportu. "Nevzdáva sa, stále bojuje zo všetkých síl, rovnako, ako jeho rodina. Samozrejme, naše priateľstvo už nie je také, aké bolo kedysi. Je to len pre to, že sa nedá medzi nami až tak komunikovať," dodal Todt.

V šlapajach svojho slávneho otca

V šlapajach svojho slávneho otca ide 20-ročný Mick Schumacher, ktorému mnohí predpovedajú veľkú budúcnosť vo formuly 1. Pred hlavnými pretekmi ostatnej Veľkej ceny Nemecka si dokonca Mick sadol do monopstu Ferrari F2004, v ktorom jeho otec získal svoj posledný majstrovský titul. "Bolo to neuveriteľné. Bolo tam toľko sily, energie, viete… také pocity, emócie. Bolo to niečo úžasné," opísal Mick niekoľko kôl pred zaplnenými Hockenheimringom.

Mick Schumacher Galéria fotiek (2) Mick Schumacher Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

Michael Schumacher utrpel svoje zranenie 31. decembra 2013 počas lyžovačky vo francúzskom alpskom stredisku Méribel. Lekári ho postupne prebúdzali z umelého spánku a momentálne nachádza doma vo vile na brehu Ženevského jazera. Správy o jeho zdravotnom stave sa však často rôznia, pretože najbližšia rodina odmieta zverejňovať informácie.

Viac o téme: Michael Schumacher Jean Todt
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA/AP/Shizuo Kambayashi
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy