Budúcnosť žilinského hokeja je vo hviezdach: Otázniky sa množia, jadro tímu však nezaháľa

Hráči Žiliny počas zápasu baráže o postup do Tipsport ligy Hráči Žiliny počas zápasu baráže o postup do Tipsport ligy Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

ŽILINA - Hoci je budúcnosť hokejového klubu MsHK Žilina naďalej neistá, jadro kádra sa riadne pripravuje na novú sezónu. U "vlkov" naďalej pokračuje skúsený útočník Peter Húževka, zaujímavou posilou by mohol byť Jaroslav Markovič, ktorý takisto trénuje s tímom.

"Vieme, že sa pracuje na predaji klubu, nám hráčom však bolo oznámené, aby sme trénovali a sústredili sa na prípravu na novú sezónu," uviedol Húževka. Mesto Žilina naďalej hľadá kupca hokejového klubu, ktorého A-mužstvo vypadlo po sezóne 2018/2019 z najvyššej súťaže. Hoci sa v júni objavili informácie o záujme zo strany otca hokejového reprezentanta Erika Černáka, zatiaľ k dohode nedošlo.

To však nebráni približne 14-člennej skupine žilinských hráčov v príprave na novú sezónu, ktorá prebieha pod dohľadom trénerov Stanislava Škorváneka a Róberta Reháka. "V našej skupine sú najmä žilinskí hráči z minulej sezóny, ale aj viacero mladíkov či niekoľko nových tvárí," prezradil 42-ročný center Húževka, ktorý naďalej pokračuje v kariére. Okrem neho trénujú so žilinským tímom aj brankár Maroš Mikoláš i útočník Dominik Rehák. Novými tvárami sú útočníci Jaroslav Markovič z Martina, Michal Kluka z Topoľčian či obranca Martin Leško z Považskej Bystrice.


Čítajte aj: Hokejové Slovensko upiera zrak na Žilinu: Budúcnosť vo hviezdach, vstúpi do hry meno Černák?


Z kádra, ktorý v závere sezóny 2018/2019 neuspel v baráži o Tipsport ligu s Michalovcami, si už viacero hráčov našlo nové pôsobiská. Lukáš Hvila bude pôsobiť práve v Michalovciach, Rudolf Huna sa vrátil do Liptovského Mikuláša, Juraj Milý do Košíc, Lukáš Matejka zamieril do Popradu, Marek Hudec do Slovana Bratislava a Petr Beránek do Znojma.

Viac o téme: Peter Húževka Jaroslav Markovič MsHK Žilina
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články