VIDEO Choré peniaze, svet športu sa začína meniť: 16-ročný chlapec zhrabol viac ako Djokovič!

Kyle 'Bugha' Giersdorf sa stal svetovým šampiónom
Kyle 'Bugha' Giersdorf sa stal svetovým šampiónom

NEW YORK - Športové hviezdy si častokrát prídu na milióny, ale doba sa mení. Šport, ako ho poznáme, si prechádza revolúciou. Čoraz viac sa hovorí o elektronických športoch, ktoré uchvacujú predovšetkým mladých ľudí. Raketový štart v tejto sfére má za následok, že si účastníci prídu neraz na vyššie výhry ako klasickí športovci.

Ak vám rodičia v detstve povedali, aby ste sa nehrali na počítači, pretože je to zabitý čas, mohli sa mýliť. Príkladom toho je iba 16-ročný Američan Kyle Giersdorf, známy pod prezývkou Bugha. Jeho talent v hre Fortnite mu vyniesol rozprávkovú výhru v podobe troch miliónov dolárov. Okrem toho sa môže pýšiť titulom prvého majstra sveta v tejto hre. Celkovo bolo v turnaji rozdelených až 40 miliónov dolárov. Fortnite pritom nie je v elektronických športoch najviac zárobkovou hrou. Sedí až na treťom mieste za dotou 2 a counter strikom. Pre porovnanie tenista Novak Djokovič zarobil za triumf vo Wimbledone "iba" 2,35 miliónov dolárov.

Na začiatku sa zapojili milióny hráčov, ale do veľkého finále sa prebojovala iba najlepšia stovka. Po štyroch hodinách svet spoznal šampióna v podobe mladého Bughu. Denne trénuje približne šesť hodín, no stále je to iba bežný tínedžer, ktorý stíha aj bežné povinnosti a školu. Jeho počínanie si sledovalo priamo na štadióne takmer 10 000 divákov a viac ako milión cez stream. 


Tagy: Kyle Bugha Giersdorf Fortnite

Zdroj:
športky
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA