VIDEO Obidva oporné stĺpy zabezpečené do budúcnosti: Hviezdne duo spolu do roku 2024

C.J. McCollum
C.J. McCollum

PORTLAND - Americký basketbalista CJ McCollum predĺžil kontrakt s klubom zámorskej NBA Portlandom Trail Blazers o tri roky do konca sezóny 2023/2024. Portál ESPN na čele s Adrianom Wojnarowskim informoval, že nová zmluva má hodnotu 100 miliónov dolárov.

McCollum mohol podpísať predĺženie zmluvy od soboty 27. júla, keď uplynuli tri roky od podpísania jeho posledného kontraktu. Spečatením nového kontraktu sa pridal k Damianovi Lillardovi, rozohrávačskej hviezde a klubovému spoluhráčovi, ktorý toto leto tiež súhlasil s novou spoluprácou. Produktívne duo by tak malo zostať v Portlande aspoň do polovice 20. rokov tretieho milénia. 

"CJ McCollum je oporný stĺp našej organizácie a kritický bod našej budúcnosti. Toto predĺženie zmluvy reprezentuje silnú úroveň spojenia medzi CJ-om, Trail Blazers a mestom Portland," povedal prezident basketbalových operácií Neil Olshey. 

McCollum má 27 rokov a v posledných sezónach bol jedným z hlavných strojcov úspechu. Portland sa vďaka nemu dostal dvakrát do konferenčného semifinále, v uplynulej sezóne dokonca až do konferenčného finále. 

V posledných dvoch sezónach priemeroval 21 bodmi a v play-off 25,3 resp. 24,7 bodmi. McColluma zvolili v roku 2016 za hráča s najvýraznejším zlepšením. Draftovaný bol v roku 2013 z 10. miesta.

 


Tagy: Portland Trail Blazers CJ McCollum

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Craig Mitchelldyer; Video: YouTube/ESPN, Portland Trail Blazers

DISKUSIA