Český futbalový goliáš hľadá tvár: Podieľal sa na tom aj náš legionár... Mohol som dať hetrik!

Schranz posiela Budějovice do vedeniaSchranz posiela Budějovice do vedenia Zdroj: dynamocb.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Po dlhoročnom pôsobení v Spartaku Trnava či tohtoročnej jarnej zastávke v AEL Limassol na Cypre začal slovenský futbalista Ivan Schranz túto sezónu za riekou Morava. V drese nováčika najvyššej českej súťaže SK Dynamo České Budějovice si v pondelok otvoril strelecký účet a lepšieho súpera si na túto príležitosť ani nemohol vybrať. Skóroval v zápase proti 12-násobnému českému majstrovi Sparte Praha. Napriek tomu mal po záverečnom hvizde zmiešané pocity.

Bratislavský rodák sa zapísal do streleckej listiny už vo štvrtej minúte, keď z tesnej blízkosti hlavou poslal loptu do siete. "Po mojom góle sa nám hralo oveľa lepšie. Prvý gól je veľmi dôležitý. Mužstvo, ktoré ho strelí, väčšinou vyhráva zápasy. Boli sme k tomu blízko, ale vieme, že Sparta má svoju kvalitu," vyjadril sa Schranz v rozhovore pre portál iDnes.cz. Napriek polčasovému vedeniu 2:0 nováčik súťaže neudržal sľubný náskok a musel sa uspokojiť s remízou po výsledku 2:2.

Bývalého mládežníckeho reprezentanta Slovenska mrzelo, že sa mu v prestížnom zápase nepodarilo skórovať viackrát. "Mohol som dať aj hetrik. Nebolo to až také nereálne. Mali sme šance, nielen ja, ale aj ostatní chalani. Klobúk dolu pred každým z nášho tímu, pretože všetci 'makali' počas celého zápasu," povedal Schranz. Sparťanský brankár Florin Nita mu najskôr zmaril šancu po brejkovej situácii a v druhom polčase aj nádejné hlavičkové zakončenie.

Ivan Schranz Galéria fotiek (2) Zdroj: dynamocb.cz

Schranz v rozhovore skonštatoval, že tréneri domácich hráčov na Spartu veľmi dobre pripravili. Favorita donútili k chybám a tiež si vlastnou zásluhou utvorili šance. Slovák si tiež pochvaľoval divácku kulisu na vypredanom štadióne v Českých Budějoviciach. "Bola skvelá atmosféra. Chcel by som sa poďakovať fanúšikom, ktorí boli úžasní a v niekoľkých momentoch nás poriadne hnali dopredu. Myslím si, že sme si zápas užili tak my, ako aj diváci."

Ivan Schranz doposiaľ odohral v najvyššej českej súťaži 42 zápasov, v ktorých zaznamenal 9 gólov. Jeden z nich strelil aj Jabloncu, ktorý bude ďalším súperom zverencov Davida Horejša. Jablonec v predchádzajúcom kole deklasoval Slovácko 6:0, ale Schranz dúfa, že vývoj z tohto stretnutia sa nebude opakovať. "Každý zápas je iný. Oni sa síce rozbehli, ale verím, že proti nám to bude úplne iný duel. Dúfam, že znovu príde veľa fanúšikov, potom sa hrá úplne inak," dodal hráč Českých Budějovíc, ktoré po troch kolách figurujú v tabuľke so štyrmi bodmi na šiestom mieste.

Viac o téme: SK Dynamo České Budějovice Ivan Schranz